PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

5 tys. poruszających wpisów. „Dziennik Bałtycki” przekazał księgę kondolencyjną rodzinie Pawła Adamowicza

5 tys. poruszających wpisów. „Dziennik Bałtycki” przekazał księgę kondolencyjną rodzinie Pawła Adamowicza
Po tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza w całej Polsce wystawiono księgi kondolencyjne, w których ci, którzy znali prezydenta, darzyli go sympatią, albo po prostu chcieli wyrazić gest solidarności, mogli składać wyrazy współczucia i wsparcia. Taką księgę przygotował też „Dziennik Bałtycki” i złożył ją na ręce rodziny prezydenta.

Księgę kondolencyjną rodzinie śp. Pawłą Adamoiwcza wręczają przedstawiciele Dziennika Bałtyckiego
Księgę kondolencyjną rodzinie śp. Pawła Adamowicza wręczają przedstawiciele "Dziennika Bałtyckiego"
fot. Karolina Misztal/Dziennik Bałtycki


Księga kondolencyjna „Dziennika Bałtyckiego”, do której wpisało się prawie 5 tysięcy czytelników, została wręczona rodzinie śp. prezydenta Pawła Adamowicza - żonie Magdalenie, córkom Teresie i Antoninie, oraz pełniącej obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz.

Uroczystość odbyła się w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności - jednej z najważniejszych dla śp. prezydenta inwestycji w Gdańsku, którą darzył ogromnym sercem. W przekazaniu księgi uczestniczył Mariusz Szmidka - redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”, i Wiktor Pilarczyk - prezes oddziału gdańskiego Polska Press.

„Nasza 320-stronicowa księga kondolencyjna została wręczona w imieniu Zarządu Polska Press Grupy oraz 17. redaktorów naczelnych największych dzienników regionalnych w Polsce. Ku pamięci tych i przyszłych pokoleń jako żywy dowód, jak mocno ta śmierć poruszyła Polaków. I z nadzieją, że z tego niewyobrażalnego zła, z tej bezsensownej śmierci prezydenta Gdańska, z czasem wykiełkuje dobro i zmieni na lepsze nasz świat” - czytamy w Dzienniku Bałtyckim.


320-stronicowa księga kondolencyjna
320-stronicowa księga kondolencyjna
fot. Karolina Misztal/Dziennik Bałtycki


Księga zawiera blisko 5 tysięcy poruszających wpisów czytelników, którzy wyrażają ogromny żal i niedowierzanie z powodu tego, co się stało, a także współczucie i solidarność z najbliższymi prezydenta Gdańska oraz z mieszkańcami.

Do księgi kondolencyjnej dołączono zestaw sześciu wydań specjalnych „Dziennika Bałtyckiego”, relacjonujących to, co działo się po zamachu na prezydenta Gdańska, w tym magazynowe wydanie, w całości poświęcone śp. Pawłowi Adamowiczowi. 

„Jego przesłaniem są poruszające słowa o swoistym testamencie, który pozostawił nam prezydent Gdańska - skończeniu z nienawiścią i pogardą w życiu publicznym” - komentują redaktorzy dziennika.


Tysiące gdańszczanek i gdańszczan żegnają swojego prezydenta. Wystawiono księgi kondolencyjne



oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl