376 studentów na Wakacyjnym Stażu. Gdańsk wspiera kariery młodych

Młodzi odbędą wakacyjne staże w 93 firmach Gdańska i Pomorza. W sumie 376 studentek i studentów. W czwartek, 22 czerwca, w Olivia Business Centre uroczyście wręczono im nominacje.

376 studentów na Wakacyjnym Stażu. Gdańsk wspiera kariery młodych
A
A
data publikacji: 22 czerwca 2017 r.

Hanna Miecznikowska odbędzie staż w firmie Flex w ramach programu Wakacyjny Staż
Hanna Miecznikowska odbędzie staż w firmie Flex w ramach programu Wakacyjny Staż
Dominik Paszliński/ gdansk.pl

Młodzi ludzie mają przed sobą wspaniałą perspektywę. Dosłownie. Widok z 12 piętra Olivia Business Centre, z miejsca zwanego Sky Clubem, rozciąga się bowiem na Gdańsk i morze. Wyobraźnia podpowiada więc, że młodzi ludzie będą mogli w swoich przyszłych karierach sięgnąć nieba. Jak mówi się w biznesie: the sky is the limit!

Gdańskie studentki i studenci odebrali w czwartek, 22 czerwca, w Sky Clubie, nominacje w ramach akcji Wakacyjny Staż. Magdalena Kreft, kierownik referatu przedsiębiorczości i turystyki Wydziału Polityki Gospodarczej UM, poinformowała, że w tym roku 93 fundatorów (firm) przygotowało 376 miejsc stażowych dla studentów gdańskich uczelni.

W sumie przez 15 lat trwania akcji staże odbyło już blisko cztery tysiące osób (a chętnych było 14 tysięcy!).

Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki gospodarczej: - Dziękuję pracodawcom. W przyszłym roku chcemy, żeby organizatorów staży było stu. Staże w różnych instytucjach dają możliwość zdobycia szlifów, doświadczenia. Namawiam młodycyh ludzi także do pracy w sektorze publiczny, nie tylko prywatnym, bo można wtedy realnie wpływać na rzeczywistość. Cieszę się, że chcecie zawalczyć o swoją przyszłość.

Wszyscy są wygrani: młodzi ludzie, pracodawcy i władze miasta, reprezentowane przez wiceprezydent Aleksandrę Dulkiewicz (w środku)
Wszyscy są wygrani: młodzi ludzie, pracodawcy i władze miasta, reprezentowane przez wiceprezydent Aleksandrę Dulkiewicz (w środku)
Dominik Paszliński/ gdansk.pl

Akcja „Wakacyjny Staż” organizowana jest w Gdańsku po raz piętnasty. W ramach projektu miasto Gdańsk wspólnie z przedsiębiorcami pomaga studentom i absolwentom uczelni zdobyć nowe umiejętności i doświadczenia zawodowe oraz ułatwia im wejście na lokalny rynek pracy. Co roku, dzięki licznemu gronu fundatorów, zainteresowani mogą wybrać miejsca stażowe spośród wielu przygotowanych ofert. Praktykę można odbyć m.in.: w bankach, centrach usług księgowych i finansowych, firmach deweloperskich, konsultingowych, logistycznych, branży IT, a także w spółkach miejskich.

W tym roku najwięcej miejsc stażowych zaoferowały: Saur Neptun Gdańsk (64), Fortum Marketing and Sales (14), LOTOS SA (11), Gdański Zarząd Nieruchmości Komunlanych (10), Gdańska Infrastruktura Wodociągowo - Kanalizacyjna (12), APLITT (9) i FLEX (9). Wśród fundatorów są także m.in. Aluship, ING Bank Śląski, BAUHAUS, Orange czy Bank BPH oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Międzynarodowe Targi Gdańskie, Gdańskie Młyny, Urząd Miejski w Gdańsku, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Centrum Hewelianum, Gdańskie Wody. 

LISTA STAŻYSTÓW: tutaj.

Małgorzata Gwozdz, szefowa HR z Olivia Business Centre, powiedziała młodym ludziom: - Każdy z was może sam stworzyć sobie warunki do sukcesu. Najlepszym menedżerem kariery młodego człowieka jest bowiem on sam. Szansę daje rozejrzenie się szerzej niż jedna wąska specjalizacja. Nie zamykajcie się więc w waszych specjalizacjach, uczcie się w czasie stażowania nowych rzeczy.

W sumie w ciągu kilkunastu lat trwania akcji około 20 procent stażystów znalazło zatrudnienie w firmie, w której odbywali staż, a 46 procentom firmy zaproponowały możliwość pracy po zakończeniu stażu (nie wszyscy skorzystali). 

Miejskie urzędy, spółki i jednostki miejskie biorące udział w projekcie Wakacyjny Staż 2017 wraz z ilością ufundowanych miejsc stażowych:

1/ Centrum Hewelianum m: 1
2/ Fundacja Gdańska m: 2
3/ GAiT Sp. z o.o. m: 6
4/ Gdańska Organizacja Turystyczna m: 1
5/ GDAŃSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI KOMUNALNYCH m: 10
6/ GDAŃSKIE WODY Sp. z o.o. m: 2
7/ GIWK m: 10
8/ Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. m: 2
9/ Muzeum Historyczne Miasta Gdańska m: 4
10/POMORSKI FUNDUSZ POŻYCZKOWY m: 1
11/ SAUR NEPTUN GDAŃSK S.A. m: 64
12/ URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU m: 7
13/ ZARZĄD MORSKIEGO PORTU GDAŃSK S.A. m: 2
14/ ZUT m: 1

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl