Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

35 lat legendarnych gitar Mayones. Oglądaj sobotnie koncerty na żywo na gdansk.pl

Jubileusz 35-lecia producenta gitar i basów elektrycznych jest świetną okazją do uczczenia tej uroczystości w gronie fanów i pasjonatów muzyki.

35 lat legendarnych gitar Mayones. Oglądaj sobotnie koncerty na żywo na gdansk.pl
A
A
data publikacji: 16 czerwca 2017 r.

Portal gdansk.pl nada "na żywo" transmisje z dwóch koncertów, które odbędą się w Starym Maneżu.

godz. 17.00 - Koncert BEFORE

Początek będzie można spędzić przy jazzowych dźwiękach tuzów gitary basowej. Hadrien Feraud i Federico Malaman to objawienia młodego pokolenia. Ich dźwięki możemy usłyszeć na niezliczonej ilości publikacji z największymi gwiazdami światowego muzyki jak John McLaughlin, Chick Corea. Ich mistrzowska technika gry jak również niebywała swoboda poruszania się po skalach i łamanie stereotypów jest zdecydowanie dobrym wyborem na sobotnie popołudnie. Występ gościnny z Federico Malamanem zagra Maurizio Rolli, kompozytor, aranżer i wirtuoz bezprogowego basu. Instrumentaliści, którzy pojawią się u boku Hadriena, Federico oraz Maurizio to francuski fenomenalny perkusista Nicolas Viccaro oraz pochodzący z Mauritiusa, wielokrotny finalista największych jazzowych festiwali pianista Jerry Léonide. 

godz. 20.20 - Koncert AFTER

Wieczór zakończy koncert dla fanów ostrych brzmień. Wystąpią wschodzące gwiazdy naszej rodzimej sceny muzycznej wspierane przez muzyków zagranicznych. Te doskonałe fuzje stworzone na okoliczność 35-lecia Mayonesa będą jedyną okazją do zobaczenia i posłuchania ich na scenie z polskimi artystami.

Występ rozpocznie młoda wokalistka Veira, łącząca style elektropopu i ciężkiego brzmienia gitary. Po niej pojawi się Mechanism, którego progresywne granie i charyzmatyczny wokalista przyciąga coraz większa rzeszę fanów. Flux Conduct to solowy projekt Johna Browne znanego z Monuments, te dźwieki to kawał porządnej mieszanki progresywnego metalu orkiestrowego. Po nich powracająca po zawirowaniach formacja Chassis, której szeregi zasilą przyjaciele grający jako goście Ruud Jolie – gitarzysta Within Temptation, John Browne – gitarzysta Monuments oraz Or Lubianiker – basista Marty Friedmana. Wieczór zamknie Disperse – świetna nowa płyta i wyśmienity młody gitarzysta, doceniany nie tylko w naszym kraju Jakub Żytecki.

Więcej w naszym Kalendarzu Wydarzeń

 

-
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl