PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Międzynarodowe Targi Gdańskie działają już od 30 lat. Jak firma świętowała urodziny? FOTO i WIDEO

Międzynarodowe Targi Gdańskie działają już od 30 lat. Jak firma świętowała urodziny? FOTO i WIDEO
Z okazji okrągłego jubileuszu MTG zorganizowały festyn dla gdańszczan, który odbył się przy Stadionie Energa. Był tort, konkursy i zabawy, a na murawie... mecz piłkarski. Pracownicy MTG zmierzyli się z przyjaciółmi firmy.
Skoro urodziny, to musi być i tort. Ten rozszedł się w oka mgnieniu, ale organizatorzy byli przygotowani na taką ewentualność. Po torcie urodzinowym goście zostali poczęstowani zostali kolejnym deserem
Skoro urodziny, to musi być i tort. Ten rozszedł się w oka mgnieniu, ale organizatorzy byli przygotowani na taką ewentualność. Po torcie urodzinowym goście zostali poczęstowani kolejnym deserem
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Międzynarodowe Targi Gdańskie powstały w 1989 roku. Początkowo firma nie dysponowała własnym zapleczem wystawienniczym, dlatego w latach latach 1990 - 1993 targi organizowane były w wynajmowanych obiektach sportowych: Hali Olivia, Hali AWF i GKS Wybrzeże. Od 1994 roku targi i imprezy organizowano w Centrum Targowym, które swoją siedzibę miało przy ul. Beniowskiego w Oliwie.

Od 2012 roku serce Międzynarodowych Targów Gdańskich znajduje się w Letnicy. Właśnie w tej dzielnicy Gdańska powstało Centrum Wystawienniczo - Kongresowe AmberExpo, czyli nowoczesny obiekt z trzema halami o powierzchni 12 tys. mkw oraz z centrum konferencyjnym na ponad tysiąc miejsc. 

- Targi powstały 1 kwietnia 1989 i to nie jest żart ani prima aprilis, działamy do dzisiaj - wyjaśnia Andrzej Bojanowski, prezes Międzynarodowych Targów Gdańskich. - Bardzo ambitnie chcemy realizować zadania biznesowe, ale także elementy społeczne. Jednym z nich jest dzisiejszy festyn. Choć przygotowany symbolicznie, bo na 30. urodziny targów, tak naprawdę zorganizowaliśmy go dla naszych sąsiadów, dla ludzi z którymi współpracujemy w Letnicy, Nowym Porcie, na Zielonym Trójkącie. Dla gdańszczan.

ZOBACZ FILM Z FESTYNU ZORGANIZOWANEGO NA 30. URODZINY MTG

 

- Międzynarodowe Targi Gdańskie to także ambitne plany rozwojowe - dodał Andrzej Bojanowski. - Nasze projekty, jak Trako, Free Time Festiwal czy Balt Mlitary Expo - potrzebują rozwoju i kolejnej infrastruktury. Myślę, że już w tym roku rozpoczniemy budowę czwartej hali na terenach Letnicy.

W planach rozbudowy AmberExpo był też hotel. Prezes Bojanowski na pytanie dotyczące tej kwestii, odpowiedział że hotel w tym miejscu jest potrzebny, ale inwestycja będzie musiała jeszcze poczekać. Zdaniem prezesa zbliża się słabszy gospodarczo czas, stąd firma nie chce podejmować pochopnych decyzji, które mogłyby ją nadmiernie zadłużyć.

 
O małą gimnastykę połączoną z zabawą zadbali trenerzy programu Aktywuj się w Gdańsku
O małą gimnastykę połączoną z zabawą zadbali trenerzy programu "Aktywuj się w Gdańsku"
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Na festynie z pewnością najlepiej bawiły się dzieci, które mogły m.in. poszaleć na dmuchańcach, nauczyć się resuscytacji, potrenować parkour, wziąć udział w konkursie na najlepszy rysunek czy w zajęciach sportowych. Kto wyszalał się na zewnątrz, mógł udać się do środka bursztynowego stadionu w celu zwiedzania obiektu.

Kto miał odrobinę szczęścia, mógł trafić na mecz piłkarski. Na murawie zmierzyły się ze sobą dwie drużyny. Pierwsza składała się z pracowników MTG, a jej kapitanem był Andrzej Bojanowski. Druga drużyna kapitana nie miała, ale w jej skład weszły osoby, które znane są naszym czytelnikom. Mowa tu np. o zastępcy prezydenta Gdańska Piotrze Borawskim czy Tomaszu Kloskowskim, prezesie Portu Lotniczego Gdańsk. 

Po zażartej walce na boisku, drużyna przyjaciół pokonała przedstawicieli MTG 4 do 3. 

 

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze