Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

27. Finał w WOŚP w Gdańsku. Obejrzyj wideoczat, czwartek 12.30

13 stycznia 2019 r. w całej Polsce startuje Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Podczas tej – organizowanej już po raz 27 - największej w kraju akcji charytatywnej. O jej szczegółach i o przygotowanych atrakcjach porozmawiamy z naszymi gośćmi w wideoczacie Wszystkie Strony Miasta w czwartek o godz. 12.30 na portalu gdansk.pl.

27. Finał w WOŚP w Gdańsku. Obejrzyj wideoczat, czwartek 12.30
A
A
data publikacji: 09 stycznia 2019 r.
Puszki i wolontariusze WOŚP już w gotowości
Puszki i wolontariusze WOŚP już w gotowości
zdj. Marek Wałuszko/gdansk.pl


W najbliższą niedzielę na ulice Gdańska wyruszy już od rana ponad 1,2 tys. wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami. Pracować będą do 21.00. Organizatorem tej największej akcji dobroczynnej w Polsce jest - już od 27 lat - Jerzy Owsiak. Dzięki niej setki milionów złotych wsparcia trafiło do naszego systemu opieki zdrowotnej. Pieniądze zbierane będą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Największy sztab mieścił się będzie w Zbrojowni. Na stojącej nieopodal Złotej Bramy scenie, zagrają zespoły muzyczne. Oprócz zbierania pieniędzy bezpośrednio do puszek, prowadzone będą liczne aukcje.


Jak będzie wyglądał ten dzień w Gdańsku? Jak włączyć się w działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i co skłania ludzi do tego, żeby zostać wolontariuszem? Jakie atrakcje czekają nas w okolicy Targu Węglowego? Wszystkie te pytania zadamy gościom, którzy przyjęli zaproszenie do naszego studia. Będą to: Agnieszka Buczyńska, gdańska koordynatorka WOŚP i Łukasz Wrycz-Rekowski, wolontariusz i ratownik medyczny, który od lat nie tylko zbiera wraz z rodziną pieniądze, ale też podczas Finału prowadzi akcje edukacyjne.


Zapraszamy do obejrzenia wideoczatu – czwartek 10 stycznia, godz. 12.30. Emisja na żywo na portalu gdansk.pl

-
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. MW (0)
www.gdansk.pl