PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

22. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda w AmberExpo. PROGRAM

22. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda w AmberExpo. PROGRAM
330 firm i marek z Polski oraz zagranicy, możliwość testowania i zakupu produktów w promocyjnych cenach, ponad 50 wydarzeń z udziałem światowej sławy mistrzów sztuki fryzjerstwa i wizażu, trendy i nowości, porady ekspertów - tak zapowiada się 22. edycja gdańskich Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich Uroda. Wydarzenie odbędzie się w AmberExpo w sobotę i niedzielę, 5-6 października, 2019 roku.
22. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda odbędą się 5 i 6 października w AmberExpo
22. Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie Uroda odbędą się 5 i 6 października w AmberExpo
Fot. Dariusz Kwidziński / www.gdansk.pl

 

22. Targi Uroda organizowane przez Międzynarodowe Targi Gdańskie w AmberExpo (ul. Żaglowa 11) w sobotę i niedzielę, 5-6 października, upłyną hucznie i kolorowo - m.in. za sprawą obowiązkowego punktu programu, którym jest Beauty Show z udziałem finalistek Mistrzostw Wizażu i Stylizacji. Podczas tego oficjalnego otwarcia targów będzie królowała brazylijska samba, pełne przepychu kolory i pióra - czyli do Gdańska zawita Karnawał w Rio.

Po tak niezapomnianej inauguracji będzie mogło być już tylko równie intensywnie i inspirująco. Okazji nie zabraknie, bo program wypełniony jest pokazami mistrzów fryzjerstwa i wizażu, prestiżowymi konkursami oraz mistrzostwami.

 

Będzie to nie tylko okazja, by podpatrzeć trendy fryzjerskie, ale i kosmetyczne
Targi będą okazją, aby podpatrzeć najnowsze trendy fryzjerskie i kosmetyczne
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

W sobotę, 5 września, będzie można spotkać się z Gośćmi Specjalnymi Targów - makijażystą gwiazd Harrym J Glamem (pokaz makijażu „Gwiazdy na czerwonym dywanie”) oraz dziennikarką i prezenterką Dorotą Gardias (pokaz makijażu telewizyjnego), a także Dorotą Freaks - tegoroczną zwyciężczynią NYX Face Awards, która zaprezentuje niezwykły pokaz mrocznej charakteryzacji The Devil’s Face. W niedzielę spotkamy się natomiast z makijażystką gwiazd Kasią Zarembą (pokaz Red Carpet Makke-Up) oraz mistrzami świata i Polski we fryzjerstwie, z tegorocznym mistrzem świata z Paryża, w konkurencji Hair Tattoo Design, Piotrem Karczewskim na czele.

Niedziela, 6 września, będzie należeć do fryzjerów i fryzjerskich trendów. Rozpocznie się niezwykle - Konkursem „Fast Fade Fight”, podzcas którego mistrzowie nożyczek powalczą w wyścigu na szybkość i precyzję w wykonaniu strzyżenia męskiego skin fade w 15 minut.

Pojedynki odbywać się będą w oktagonie, a sędziować im będzie międzynarodowe jury. Dalej, będzie równie ciekawie. Mateusz Kępka (wicemistrz Świata we fryzjerstwie artystycznym) zaprezentuje najnowsze trendy fryzur wieczorowych, a Wojciech Karwat (World Champion Barber) i Beata Lewczuk (wicemistrzyni Europy i Eurazji) wykonają pokaz Super Barber.

 

W programie spotkania ze specjalistami, porady i konsultacje, a także zabiegi próbne
W programie spotkania ze specjalistami, porady i konsultacje, a także zabiegi próbne
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Jak zwykle, także podczas tegorocznej edycji targów nie zabraknie nowości. Te znajdziemy w trzech specjalnych strefach: Kongres Kosmetologiczny - Akademia Targów Uroda (sobota), gdzie najwyższej klasy eksperci w dziedzinie kosmetologii przedstawią trendy i kierunki rozwoju kosmetyki profesjonalnej i zastosowania najnowszych technologii w kosmetyce; Zatoka Piękna - tu będzie można dowiedzieć się wszystkiego o zabiegach medycyny estetycznej, podczas licznych wykładów, konsultacji ze specjalistami oraz debaty; Eko Uroda, gdzie będzie można kupić kosmetyki naturalne, ekologiczne i wegańskie polskich manufaktur i producentów, wziąć udział w warsztatach tworzenia własnych kosmetyków i pokazach produkcji kosmetyków naturalnych, a także nauczyć się japońskiego masażu twarzy.

Chwile wytchnienia podczas targów znajdziemy w specjalnie przygotowanych Strefach Relaksu, gdzie będzie można naładować baterie na dalsze szaleństwo zakupów i udział w kolejnych punktach programu. Na najmłodszych czekać będzie pełna atrakcji Strefa dla Dzieci, gdzie m.in. szalone warkoczyki, koki i kucyki wykonają fryzjerzy z przyjaznego dzieciom i rodzicom gdańskiego Salonu Czuprynki. W Strefie Mody Creative Zone by Maarwin&Ismena będzie można natomiast zasięgnąć porad stylistów i wizażystów, spotkać się z blogerami i fotografami oraz poznać najnowsze trendy w modzie na sezon 2020.

Targi to także okazja do doskonalenia swoich umiejętności i kwalifikacji. Swoją wiedzę wzbogacić będzie można na specjalistycznych wykładach z zakresu podologii (Kongres Podologiczny, Gdańska Konferencja Podologiczna), kosmetologii (Kongres Kosmetologiczny Akademia Targów Uroda) i bezpieczeństwa zabiegów upiększających (Odpowiedzialność za piękno, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny). Oprócz tego będzie można poznać nowatorskie techniki regeneracji skóry, a także zdobyć wiedzę, jak zwiększyć sprzedaż swoich produktów i usług w branży beauty za pomocą social mediów.

 

Wydarzenie co roku przyciąga setki wystawców i tysiące odwiedzających. W ubiegłym roku odnotowano ośmiotysięczną frekwencję
Wydarzenie co roku przyciąga setki wystawców i tysiące odwiedzających. W ubiegłym roku odnotowano ośmiotysięczną frekwencję
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

Jednym z najważniejszych punktów programu będą także konkursy fryzjerskie, m.in.: 13. Konkurs Fryzjerski HAIR DESIGN, 6. Konkurs Międzyszkolny OPEN HAIR CUP 2019 i 55 Wojewódzki Konkurs Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego im. Stefana Zdrojewskiego. Odbędzie się ponadto finał 20-lecia Mistrzostw Makijażu Kobiety Dojrzałej, z pokazami mistrzów i benefisem Jolanty Wagner z okazji jubileuszu 30-lecia pracy artystycznej. Licznym konkursom towarzyszyć będą niezapomniane gale i uroczyste ceremonie wręczenia nagród.

A ponieważ w modzie jest też pomaganie, targom towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Czesanie za uśmiech”, której celem jest wsparcie podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom, i promocja młodych talentów fryzjerskich. Jak co roku uczniowie szkół będą czesali chętne osoby, w zamian za datki wrzucone do specjalnie przygotowywanych puszek.

 

Godziny otwarcia 22. Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich Uroda:

5 października 2019 | sobota | 10:00 - 18:00

6 października 2019 | niedziela | 10:00 - 17:00.

Bilety: jednodniowy 15 zł, dwudniowy 25 zł; szkoły kosmetyczno-fryzjerskie - jednodniowy 5 zł; goście branżowi - po zarejestrowaniu wstęp bezpłatny.

Program: urodatargi.amberexpo.pl

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl