PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

200 instruktorów harcerskich ZHR spotyka się w Gdańsku

200 instruktorów harcerskich ZHR spotyka się w Gdańsku
Od piątku do niedzieli (29 listopada - 1 grudnia) w Gdańsku trwać będzie Złaz Instruktorów Organizacji Harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Na dyskusje, warsztaty i współzawodnictwo między Chorągwiami przyjadą instruktorzy z całej Polski.
Złaz instruktorów Organizacji Harcerzy ZHR 2018
Złaz instruktorów Organizacji Harcerzy ZHR 2018
Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

 

Wydarzenie organizuje Pomorska Chorągiew Harcerzy ZHR. W Gdańsku spotkają się nie tylko instruktorzy z Trójmiasta, ale także Warszawy, Krakowa, Łodzi, Szczecina, Poznania czy Lublina. Spotkanie, czyli “Złaz” w Gdańsku odbywa się w 30-lecie powstania Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Związki organizacji z Pomorzem są nadzwyczaj silne – to w Sopocie w dniach 1-2 kwietnia 1989 r. odbył się Zjazd Założycielski ZHR.

- Złaz to niepowtarzalna okazja do zawiązania nowych znajomości między instruktorami z różnych środowisk, a także wymiany spostrzeżeń i doświadczeń - mówi phm. Piotr Łukowicz ze sztabu organizacyjnego wydarzenia. - Miejscem aktywności instruktorów w sobotę będzie między innymi Muzeum II Wojny Światowej, natomiast niedziela upłynie na dyskusji i podsumowaniach Złazu w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Osią tematyczną Złazu będzie Prawo harcerskie oraz refleksje nad ideałami i postawą instruktorów harcerskich stawiających czoła wyzwaniom dzisiejszego świata.  

W niedzielę harcerze wezmą udział w mszy w Kaplicy Królewskiej.

Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej powołany został do życia 12 lutego 1989 roku w Warszawie. W misji organizacji Związek określany jest jako “wspólnota przyjaciół –  dzieci, młodzieży i dorosłych, która w oparciu o wartości chrześcijańskie, poprzez przykład własny instruktorek i instruktorów harcerskich, pracę nad sobą, służbę, przygodę oraz inne elementy metody harcerskiej wychowuje człowieka pełnego radości życia, odpowiedzialnego za Polskę i gotowego podjąć wyzwania współczesności”. 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl