Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

2. urodziny tunelu pod Martwą Wisłą. Zobacz przejazd rowerzystów [WIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że przejazd rowerowy Tunelem pod Martwą Wisłą na stałe wpisze się w tradycję świętowania urodzin tej miejskiej inwestycji. To nie lada atrakcja dla fanów dwóch kółek, dla których na co dzień tunel jest niedostępny. W sobotę, 28 kwietnia, przejechał tamtędy imponujący sznur rowerzystów.

2. urodziny tunelu pod Martwą Wisłą. Zobacz przejazd rowerzystów [WIDEO]
A
A
data publikacji: 28 kwietnia 2018 r.

Tunel pod Martwą Wisłą na co dzień jest niedostępny dla rowerzystów. To jedyna budowla w Polsce, która umożliwia przejazd pod rzeką. Tunel jest nie tylko atrakcją, ale i wyzwaniem: w najniżej położonym punkcie jezdnia znajduje się 35 metrów pod lustrem wody, a to oznacza, że jak już zjedziesz z górki, to potem musisz zdrowo pedałować pod górę, aby się z tunelu wydostać. A potem jeszcze droga powrotna - drugą "nitką". W sumie 2,6 km przejazdu w wyjątkowej scenerii.

Trudno się dziwić, że urodzinowa przejażdżka rowerowa przyciąga nie tylko gdańszczan, ale i mieszkańców Pomorza, a także gości spoza naszego regionu. W tegorocznym wydarzeniu uczestniczył nawet... pies. Co prawda na rowerze nie jechał, ale biegł w tempie narzuconym przez swojego właściela i był szybszy niż nie jeden rowerzysta.

Z szacunkiem należy odnotować dość duży udział dzieci, czasem naprawdę małych. Świetnie sobie radziły pod okiem rodziców, a trasa - przypomnijmy raz jeszcze - do najłatwiejszych nie należy.

Pies na przejeździe rowerowym radził sobie świetnie
Pies na przejeździe rowerowym radził sobie świetnie
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Nie dla wszystkich ten przekazd rowerowy okazał się szczęśliwy. Jedna osoba skęciła nogę jeszcze przed startem rowerowego peletonu. Inna z uczestniczek przejazdu wjechała do tunelu na rowerze, ale wyjechała z niego w karetce. Podczas jazdy gwałtownie zahamowała, przeleciała przez kierownicę roweru i dość mocno się poturbowała. Obu poszkodowanym natychmiast została udzielona pomoc medyczna.

Urodzinowemu przejazdowi towarzyszył mały festyn przy pobliskim Stadionie Energa Gdańsk, podczas którego można było obejrzeć m.in. ekstremalne pokazy rowerowe. To niesamowite, jakie ewolucje wykonują ci ludzie - a przy tym nie robią sobie krzywdy!

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora