PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

100-lecie AZS Gdańsk. Konferencja naukowa, listy gratulacyjne, wśród gości medaliści olimpijscy

100-lecie AZS Gdańsk. Konferencja naukowa, listy gratulacyjne, wśród gości medaliści olimpijscy
W piątek, 22 października, z okazji 100-lecia AZS Gdańsk odbędzie w sali kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Akademicka dojrzałość podstawą sukcesów sportowców AZS”. Listy gratulacyjne otrzymają wybitni zawodnicy i trenerzy, związani z klubem, m.in. mistrzowie olimpijscy Adam Korol i Leszek Blanik.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Prof. Janusz Czerwiński, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji z okazji obchodów 100-lecia AZS Gdańsk
Prof. Janusz Czerwiński, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji z okazji obchodów 100-lecia AZS Gdańsk
fot. AWFiS

 

– Wszystkich tych, którzy żyją sportem akademickim, sportem Trójmiasta i Pomorza zapraszam na konferencję, która poświęcona będzie między innymi najbardziej utytułowanemu klubowi sportowemu Pomorza: AZS AWFiS Gdańsk – mówi rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu prof. dr hab. Paweł Cięszczyk.

Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Akademicka dojrzałość podstawą sukcesów sportowców AZS” w ramach obchodów 100-lecia AZS Gdańsk odbędzie się w piątek, 22 października, w sali kongresowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego. Początek o godz. 10.00, planowanie zakończenie około 16.00. Wstęp wolny. 

Oprócz sesji plenarnych wykładów, ważnym punktem konferencji (godz. 11.50) będzie wręczenie listów gratulacyjnych medalistom igrzysk olimpijskich oraz wybitnym zawodnikom i trenerom związanym z klubem AZS Gdańsk. Wśród zaproszonych gości są m.in. Adam Korol (mistrz olimpijski w wioślarstwie), Leszek Blanik (mistrz olimpijski w gimnastyce sportowej), Anna Rybicka (srebrna medalistka olimpijska w szermierce), Sylwia Gruchała (srebrna i brązowa medalistka olimpijska w szermierce), Cezary Siess (brązowy medalista olimpijski w szermierce), Ryszard Sobczak (srebrny i brązowy medalista olimpijski w szermierce), Magdalena Mroczkiewicz (srebrna medalistka olimpijska w szermierce), Maciej Łasicki (brązowy medalista olimpijski w wioślarstwie), Jarosława Jóźwiakowska (srebrna medalistka olimpijska w skoku wzwyż), Krystyna Krupa (2-krotna srebrna medalistka olimpijska w siatkówce) oraz wybitni trenerzy olimpijscy. 

– Cieszę się na spotkanie w gronie sportowców, działaczy, trenerów i wykładowców. Konferencja łącząca świat nauki i sportu będzie okazją do tego, aby docenić osiągnięcia najwybitniejszych gdańskich sportowców – zaznacza Leszek Blanik, były świetny sportowiec a obecnie prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

– Chwała olimpijczykom! To im należy się szacunek, gdyż swoją mądrą i intensywną pracą osiągnęli coś, co marzy się wszystkim sportowcom i dostarczali nam wielu powodów do dumy i radości – mówi prof. Janusz Czerwiński, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji. – O poziom naukowy konferencji zadbają wybitni eksperci, a szczególnie Komitet Naukowy pod przewodnictwem profesora Henryka Sozańskiego, wykładowcy z Akademii Wychowania Fizycznego na terenie kraju, w tym gdańskiej AWFiS”.

PROGRAM KONFERENCJI

 

konferencja_gdansk_2021-slider

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl