Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Styczniowy maraton gdańskich hokeistów: 10 meczów w 25 dni

Po świąteczno-noworocznej przerwie na lód wracają hokeiści MH Automatyki. Gdańszczanie w piątek, 5 stycznia, w hali Olivia zmierzą się z Unią Oświęcim, natomiast w niedzielę, 7 stycznia, podejmą TAURON KH GKS Katowice. Dla naszych Czytelników mamy podwójne bezpłatne wejściówki na to drugie spotkanie.

Styczniowy maraton gdańskich hokeistów: 10 meczów w 25 dni
A
A
data publikacji: 04 stycznia 2018 r.

Radość po zwycięstwie. Ile takich sytuacji będzie w piątek i niedzielę?
Radość po zwycięstwie. Ile takich sytuacji będzie w piątek i niedzielę?
fot. Marek Kardasiński

Przed świętami gdańszczanie rozegrali dwa dobre mecze. W dniu 19 grudnia pokonali w "Olivii” w imponującym stylu PGE Orlika Opole (5:1), trzy dni później nie sprostali na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie (1:3). Rok 2017 zakończyli na szóstym miejscu w Polska Hokej Lidze. 

- Jesteśmy zadowoleni z pozycji, jaką nasz zespół zajmuje aktualnie w tabeli - podkreśla Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy MH Automatyki. - Przed sezonem zakładaliśmy awans do fazy play-off. Teraz trochę ten plan podrasowaliśmy i do ćwierćfinałów chcemy przystąpić minimum z szóstego miejsca, bez konieczności gry w fazie pre play-off. 

Gdańszczan czeka seria aż 14 meczów w ciągu pięciu tygodni. W samym styczniu - od 5 do 30 - rozegrają 10 spotkań. Czy hokeistom starczy sił, by grać praktycznie co dwa-trzy dni? 

- Po meczu w Jastrzębiu dostaliśmy kilka dni wolnego na święta. Później wróciliśmy do ciężkich treningów - mówi strzegący gdańskiej bramki w ostatnich pojedynkach 22-letni Białorusin Maxim Gorodecki, który zastąpił chorego Tomasza Witkowskiego. - Jesteśmy dobrze przygotowani do kolejnych meczów. Drużyna już stęskniła się za meczami, chcemy ponownie poczuć te emocje i atmosferę. Cel mamy jeden: wygrywać każdy kolejny mecz, co pozwoli nam piąć się w tabeli i uzyskać bezpośredni awans do play-off.

Pierwszy ligowy mecz w nowym roku MH Automatyka rozegra już w piątek, 5 stycznia, o godz. 18.30. W hali Olivia rywalem będzie Unia Oświęcim, która po zmianie trenera gra coraz lepiej. Co prawda zdarzają im się wpadki (porażka 4:5 z Anteo Naprzodem Janów), ale potrafią też wygrywać z wyżej notowanymi rywalami (4:0 z TAURONEM KH GKS Katowice).

- Unia ma jedynie cztery punkty mniej niż my, dlatego o wadze tego spotkania nie trzeba chyba nikogo przekonywać - przekonuje Przemysław Tutaj.

W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 13.30 podopieczni trenera Andrieja Kowaliewa podejmą w „Olivii” TAURON KH GKS Katowice, aktualnie czwarty zespół ligi. 

W piątek w gdańskiej ekipie na pewno nie pojawią się Mateusz Strużyk, który w Jastrzębiu po jednym z ataków rywala doznał zwichnięcia obojczyka, oraz Mateusz Rompkowski, który odbywa karę zawieszenia trzech meczów. W niedzielę Rompkowski będzie już mógł wyjechać na lód. 


fot. Marek Kardasiński

Dla naszych Czytelników mamy bezpłatne podwójne wejściówki na mecz MH Automatyka Gdańsk - TAURON KH GKS Katowice w niedzielę, 7 stycznia. Wystarczy prawidłowo odpowiedzieć na jedno pytanie.

PYTANIE:

Które miejsce w tabeli zajmują obecnie hokeiści MH Automatyki Gdańsk?


Odpowiedzi należy przesyłać do piątku, 5 stycznia 2018 roku, do godz. 15.00 na adres mail: konkurs@gdansk.pl. Zwycięzców o sposobie odebrania biletów poinformujemy drogą elektroniczną. W temacie maila prosimy wpisać: MH AUTOMATYKA GDAŃSK.

REGULAMIN KONKURSU
 1. Organizatorem konkursu "Bilety na mecz hokeja na lodzie MH Automatyka Gdańsk - TAURON KH GKS Katowice w dniu 7 stycznia 2018 roku" jest Gdańskie Centrum Multimedialne Spółka z o.o. ul. Andruszkiewicza 5, 80-601 Gdańsk (wydawca portalu www.gdansk.pl) oraz klub sportowy MH Automatyka Gdańsk.
 2. Konkurs rozpoczyna się z chwilą ogłoszenia na stronie www.gdansk.pl i trwa do czasu rozstrzygnięcia.
 3. Data trwania konkursu jest ustalana niezależnie dla każdego konkursu i jest podana przy opisie konkursu. Przy czym dzień zakończenia konkursu jest dniem podania zwycięzcy konkursu.
 4. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie jego trwania.
 5. Udział w konkursie polega na przesłaniu poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe na adres konkurs@gdansk.pl z wpisanym tematem maila: MH Automatyka Gdańsk.
 6. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, której e-mail trafi na adres elektroniczny organizatora w jak najszybszym czasie.
 7. Nagrodą w konkursie jest jeden podwójny bilet na mecz hokeja na lodzie MH Automatyka Gdańsk - TAURON KH GKS Katowice w dniu 7 stycznia 2018 roku.
 8. Ogłoszenie wyników następuje po rozstrzygnięciu konkursu.
 9. Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej na wskazany adres e-mail lub numer telefonu.
 10. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać na adres organizatora konkurs@gdansk.pl potwierdzenie otrzymania informacji o przyznanej nagrodzie.
 11. W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcą lub stwierdzenia nieprawidłowości podczas weryfikacji ogłoszona zostanie osoba, która zajęła kolejne miejsce w konkursie.
 12. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez osoby uczestniczące zgody na przetwarzanie przez organizatora ich danych osobowych na potrzeby konkursu.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora