„Zimowa Opowieść” Williama Szekspira w wykonaniu młodzieży z SP 67

„Zimowa Opowieść” to sztuka Williama Szekspira raczej mniej znana szerszej publiczności. Próby zaprezentowania jej treści pod okiem profesjonalisty, aktora i reżysera teatralnego - Floriana Staniewskiego, podjęła się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 67 w Gdańsku. Prapremiera odbyła się w czwartek, 8 marca. Premierę zaplanowano na 14 marca.

„Zimowa Opowieść” Williama Szekspira w wykonaniu młodzieży z SP 67
A
A
data publikacji: 12 marca 2018 r.

mat. prasowe

- Jest to projekt, który powstał z inicjatywy Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Ideą „Teatralnego Pasjansa” jest przygotowanie spektaklu na podstawie tego samego utworu przez trzy niezależne grupy: seniorów, osób z niepełnosprawnościami (intelektualnymi lub fizycznymi) i młodzież, a następnie w jednym dniu obejrzenie nawzajem swoich interpretacji danego dzieła, w tym przypadku „Zimowej Opowieści” – tłumaczy Iwona Kacprzyńska, liderka grupy teatralnej, nauczycielka języka angielskiego w SP 67 w Gdańsku.

Opowiada, że sztuka została zaprezentowana przed publicznością lokalną i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem.

- Teatr już od dawna jest pasją dla tych młodych ludzi, ponieważ są oni na co dzień członkami Koła Teatralnego w Języku Angielskim i mają za sobą już niejeden spektakl w języku Szekspira. Napisana przez nich w minionym roku sztuka na potrzeby Wojewódzkiego Konkursu Teatralnego w Językach Obcych „ACT” zdobyła I miejsce w kategorii język angielski i GRAND PRIX całego konkursu – mówi Iwona Kacprzyńska.

Przegląd spektakli i premiera „ Zimowej Opowieści” odbędzie się 14 marca 2018 roku na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

- Będzie to dla uczniów ich debiut na tak znakomitej scenie, i co warto podkreślić, niezapomniany epizod w ich życiu – przekonuje nauczycielka z SP 67.

Referat Prasowy (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora
Referat Prasowy (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
więcej tekstów autora