PORTAL MIASTA GDAŃSKA
Logo Unii Europejskiej

„Wyróżnienie biała wstążka” dla pracownika MOPR, który wspiera kobiety dotknięte przemocą

„Wyróżnienie biała wstążka” dla pracownika MOPR, który wspiera kobiety dotknięte przemocą
Koordynator Procedury Niebieskiej Karty i przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego MOPR w Gdańsku, Wojciech Heyke został nagrodzony „Wyróżnieniem białej wstążki” 2018. To wyjątkowy laur – przyznawany mężczyznom, którzy w wyjątkowy sposób pomagają kobietom dotkniętym przemocą i wszelkimi formami dyskryminacji.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Konkurs „Wyróżnienia białej wstążki” od kilku już lat organizują: Fundacja Centrum Praw Kobiet oraz Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Nagroda – Medal „Wyróżnienia…” przyznawany jest mężczyznom, którzy przede wszystkim konsekwentnie, z poświęceniem reagują na każdy przejaw agresji lub dyskryminacji wobec kobiet.

W tym roku, w kategorii: instytucja publiczna, laureatem został Wojciech Heyke (z wykształcenia prawnik) z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Kapituła Konkursu doceniła przede wszystkim jego profesjonalizm i zaangażowanie w pomaganiu potrzebującym podopiecznym oraz nowatorskie działania, które podejmuje na rzecz kobiet doznających przemocy i traumy w rodzinie. Służy im merytorycznym, specjalistycznym wsparciem. Motywuje podopieczne do zmian. Wzmacnia w nich poczucie wartości, dostrzega ich możliwości, wskazuje jak wyjść z opresji i rozwiązać życiowe problemy. Zawsze ma czas dla osoby cierpiącej. Towarzyszy kobietom w opracowaniu skutecznego planu wsparcia, redaguje pisma procesowe. Jest autorytetem dla podopiecznych, zaraża empatią i pozytywnym nastawieniem do drugiego człowieka.

Logo przedsięwzięcia Wyróżnienie białej wstążki
Logo przedsięwzięcia "Wyróżnienie białej wstążki"
materiał Fundacji Porozumienie bez barier


- Serdecznie gratuluję laureatowi i bardzo się cieszę, że takie osoby jak pan Wojciech współtworzą obszar wsparcia społecznego w mieście – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To ważne, by do problemu przemocy nie tylko wobec kobiet, ale wobec każdego człowieka podchodzić w sposób bezkompromisowy i reagować natychmiast na każdą formę agresji. Żaden człowiek nie może być dyskryminowany. Na złe, agresywne zachowania nie ma przyzwolenia.

Gala Konkursu odbyła się w Centrum Kultury Wilanów.    

Sylwia ResselMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku