PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

A
A

Urząd Miejski w Gdańsku we współpracy ze wszystkimi jednostkami organizacyjnymi Miasta, Urzędem Marszałkowskim, jak również przy wsparciu darczyńców i instytucji kultury, zorganizował wypoczynek letni dla grupy 50 dzieci i młodzieży wraz z opiekunami z Ukrainy - w tym z Kijowa, Ługańska i Drohobycza.

W terminie od 12 do 22 sierpnia dzieci w wieku 8-15 lat wraz z 4 opiekunami będą wypoczywały nad polskim morzem, poznając elementy polskiej kultury i historii Gdańska, podążając śladami jego najpiękniejszych zabytków i tradycji.

Dla dzieci i młodzieży z Ukrainy zaplanowany został aktywny wypoczynek w tym zajęcia edukacyjno-animacyjne oraz zwiedzanie Gdańska, pod czujnym okiem kierownika wypoczynku.

Wszystkie miejskie instytucje zaproponowały możliwość bezpłatnego zwiedzania/wstępu do swoich oddziałów. Uczestnicy będą mieli także możliwość przejazdu kołem widokowym, które stanowi obecnie jedną z największych atrakcji Jarmarku św. Dominika. Zakwaterowanie wraz z wyżywieniem zapewni gościom Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku.

Życzymy Naszym Gościom niezapomnianych wrażeń i morza atrakcji!

x
Angela Dubielska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Rozwoju Społecznego
Referat Inicjatyw i Konsultacji Społecznych