Lp | Imię nadane placówce oświatowej | Nazwa szkoły/placówki |
1 | I Brygada Pancerna im. Bohaterów Westerplatte | Zespół Szkół Samochodowych |
2 | I Dywizja Pancerna gen. Stanisława Maczka | Szkoła Podstawowa nr 59 |
3 | Anders Władysław, gen. | Szkoła Podstawowa nr 57 |
4 | Armia Krajowa | Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Sportowymi |
5 | Banach Stefan | Szkoła Podstawowa nr 33 |
XXIV Liceum Ogólnokształcące | ||
6 | Batory Stefan | Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia nr 19 |
7 | Bohaterowie Westerplatte | III Liceum Ogólnokształcące |
Szkoła Podstawowa nr 45 | ||
8 | Bohaterscy Obrońcy Westerplatte | Zespół Szkół Morskich |
9 | Borchardt Karol Olgierd, kpt. ż.w. | Szkoła Podstawowa nr 21 |
10 | Broniewski Władysław | Szkoła Podstawowa nr 16 |
11 | Brzechwa Jan | Przedszkole nr 60 |
Szkoła Podstawowa nr 84 | ||
12 | Budowniczy Portu Północnego | Szkoła Podstawowa nr 80 |
13 | Bursztynowy Domek | Przedszkole nr 84 |
14 | Czarniecki Stefan, hetman | Szkoła Podstawowa nr 17 |
15 | Czochralski Jan, prof. | Szkoła Podstawowa nr 82 |
16 | Dąbrowski Jarosław | Szkoła Podstawowa nr 76 |
17 | Diamencik | Przedszkole nr 71 |
18 | Dzieci Świata | Szkoła Podstawowa nr 23 |
19 | Dzieci Zjednoczonej Europy | Szkoła Podstawowa nr 27 |
20 | Dziedzictwo Pontyfikatu Jana Pawła II | Gimnazjum nr 21 |
21 | Fantazja | Przedszkole nr 54 |
22 | Fahrenheit Daniel Gabriel | Szkoła Podstawowa nr 88 |
23 | Grudziński Jan, kmdr.ppor | Szkoła Podstawowa nr 20 |
24 | Haller Józef, gen. | Szkoła Podstawowa nr 48 |
25 | Herbert Zbigniew | XX Liceum Ogólnokształcące |
26 | Heweliusz Jan | Szkoła Podstawowa nr 55 |
27 | Jan Paweł II | Szkoła Podstawowa nr 3 |
Przedszkole nr 73 | ||
Szkoła Podstawowa nr 5 | ||
XIV Liceum Ogólnokształcące | ||
28 | Kaszubska Brygada Wojsk Ochrony Pogranicza | Szkoła Podstawowa nr 47 |
29 | Kochanowski Jan | Szkoła Podstawowa nr 43 |
30 | Kolberger Krzysztof | IX Liceum Ogólnokształcące |
31 | Kolorowe Kredki | Przedszkole nr 83 |
32 | Komisja Edukacji Narodowej | VIII Liceum Ogólnokształcąe |
33 | Komorowski Bronisław, ks. | Szkoła Podstawowa nr 49 |
34 | Konopnicka Maria | Przedszkole nr 34 |
35 | Kopernik Mikołaj | I Liceum Ogólnokształcące |
36 | Kościuszko Tadeusz | Szkoła Podstawowa nr 52 |
37 | Król Kazimierz Jagiellończyk | Szkoła Podstawowa nr 4 |
38 | Kubuś Puchatek | Przedszkole nr 64 |
39 | Kusociński Janusz | Szkoła Podstawowa nr 75 |
40 | Kwiatkowski Eugeniusz | Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10 |
41 | Liczmański Alf | Szkoła Podstawowa nr 65 |
42 | Macierz Szkolna w Gdańsku | Szkoły Ekonomiczno-Handlowe |
43 | Maczek Stanisław, gen. | Szkoła Podstawowa nr 38 |
44 | Mazowiecki Tadeusz | Szkoła Podstawowa nr 89 |
45 | Mickiewicz Adam | Szkoła Podstawowa nr 44 |
46 | Mokwa Marian | XIX Liceum Ogólnokształcące |
47 | Morcinek Gustaw | Szkoła Podstawowa nr 24 |
48 | Mroczkiewicz Urszula, dr | Szkoła Podstawowa nr 15 |
49 | Na Bursztynowym Szlaku | Szkoła Podstawowa nr 11 |
50 | Obrońcy Poczty Polskiej | Szkoła Podstawowa nr 67 |
Technikum nr 4 | ||
Zespół Szkół Łączności | ||
Pałac Młodzieży | ||
51 | Obrońcy Westerplatte | Szkoła Podstawowa nr 72 |
52 | Osiński Marian, prof. | Państwowe Szkoły Budownictwa |
53 | Paderewski Ignacy Jan | Szkoła Podstawowa nr 42 |
54 | Parandowski Jan | Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi |
55 | Piłsudski Józef, marsz. | Technikum nr 2 |
Centrum Kształcenia Ustawicznego | ||
Branżowa Szkoła I stopnia nr 2 | ||
56 | Piramowicz Grzegorz, ks. | Szkoła Podstawowa nr 14 |
57 | Plater Emilia | Szkoła Podstawowa nr 50 |
58 | Pniewski Władysław, dr | II Liceum Ogólnokształcące |
59 | Przyjaciół Ziemi | Szkoła Podstawowa nr 8 |
60 | Samp Jerzy, prof. | Szkoła Podastawowa nr 86 |
61 | Sendlerowa Irena | Bursa Gdańska |
62 | Siedlecki Michał, prof. | Szkoła Podstawowa nr 81 |
63 | Słaby Mieczysław, mjr | Szkoła Podstawowa nr 7 |
64 | Sołtysik Kazimierz | Szkoła Podstawowa nr 58 |
65 | Sosabowski Stanisław, gen. | Szkoła Podstawowa nr 69 |
66 | Strug Andrzej | Szkoła Podstawowa nr 56 |
67 | Szafer Władysław | Zespół Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych |
68 | Szare Szeregi | Szkoła Podstawowa Specjalna nr 37 |
69 | św. Matka Teresa z Kalkuty | Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy |
Branżowa Szkoła Specjalna I stopnia nr 20 | ||
70 | Teliga Leonid, kpt. | Szkoła Podstawowa nr 40 |
71 | Tęczowa Jedyneczka | Przedszkole nr 1 |
72 | Wesołe Skrzaty | Przedszkole nr 67 |
73 | Wieniawski Henryk | Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia |
74 | Wojska Ochrony Pogranicza | IV Liceum Ogólnokształcące |
75 | Wojsko Polskie | Szkoła Podstawowa nr 39 |
76 | Wybicki Józef | Szkoła Podstawowa nr 61 |
VII Liceum Ogólnokształcąe | ||
77 | kard. Wyszyński Stefan, Prymas Tysiąclecia | Szkoła Podstawowa nr 92 |
78 | Zaniewska Xymena | Technikum nr 9 |
Branżowa Szkoła I st nr 9 | ||
Szkoła Policelana nr 9 | ||
79 | Zaruski Mariusz | Szkoła Podstawowa nr 1 |
80 | Zasłużeni Ludzi Morza | Szkoła Podstawowa nr 19 |
81 | Zjedoczona Europa | XV Liceum Ogólnokształcące |
82 | Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie | Szkoła Podstawowa nr 85 |
83 | Źródełko | Przedszkole nr 66 |
84 | Żeromski Stefan | V Liceum Ogólnokształcące |
Publikacja: 04 lipca 2006 r.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl