PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku najlepsi w Polsce w zarządzaniu firmą!

W dniach 11-13.04.2016r na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Zarządzanie firmą JA TITAN. W tegorocznym konkursie wzięło udział 1400 drużyn z całej Polski a do finału zakwalifikowało się tylko 12, w tym 3 drużyny z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku.

A
A

Drużyny z VIII LO w Gdańsku wraz z opiekunami

Zwycięzcą tegorocznej XXIII edycji tego konkursu jest drużyna z gdańskiej Ósemki w składzie Gabriel Karczmarczyk i Filip Traczyk. Opiekunem zwycięskiej drużyny jest  nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w VIII LO w Gdańsku Pan Tadeusz Chądzyński.

Podstawowym celem konkursu jest sprawdzenie wiedzy uczniów z zakresu mikroekonomii dotyczącej reguł działania firm produkcyjnych oraz wpływu zjawisk ekonomicznych na efekty działania tych firm. Zdobyta przez uczniów wiedza ekonomiczna jest poddana swego rodzaju testowi poprzez udział w symulacji JA TITAN. W trakcie rozgrywek uczniowie przekonują się o przydatności, a wręcz konieczności posiadania wiedzy teoretycznej do podejmowania trafnych decyzji gospodarczych, prowadzących drużynę do zwycięstwa w symulowanej konkurencji na rynku tego samego produktu.

Przed drużynami startującymi w konkursie  stoi zadanie osiągnięcia lepszych wyników od konkurencji w kategorii zysków, sprzedaży i udziału w rynku. Aby to osiągnąć uczniowie muszą podejmować trafne decyzje. Aby zaś podejmować trafne decyzje, muszą umieć analizować otrzymywane wydruki 3 dokumentów finansowych (rachunek wyników, bilans, przepływy gotówkowe) oraz umiejętnie planować i realizować własną strategię. Gra jest anglojęzyczna. Jest to więc dodatkowa okazja poznania angielskiego słownictwa ekonomicznego.

Zwycięskiej drużynie serdecznie gratulujemy!

Zwycięska drużyna wraz z VIII LO w Gdańsku