PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Szkolne Mistrzostwa Lechii Gdańsk – czas na start!

A
A

W poniedziałek 12 stycznia rozpoczyna się zaplanowany na sześć najbliższych miesięcy program Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk 2015. Uczniowie klas I – IV z wszystkich szkół podstawowych w Gdańsku zostali zaproszeni przez Lechię do sprawdzenia się na licencjonowanym torze Speed4. Zajęcia prowadzone w szkołach urozmaicać będą  lekcje w-f, zabawią dzieci dając im szansę na poznanie swojej sprawności, zapewnią dodatkowe korzyści w postaci przekazania ważnych zasad zdrowego trybu życia, będą w końcu okazją do zdobycia wielu nagród.

Speed4 to specjalny tor z zainstalowanymi fotokomórkami, którego pokonanie przez dziecko kończy się wydrukiem czterech pomiarów czasu. Jest on atrakcyjną formą ruchu dla dzieci, które rywalizują na nim indywidualnie, ale walczą o wyniki całych klas. Żeby pokonać tor w dobrym czasie trzeba być zwinnym i szybkim. Żeby takim być trzeba dobrze odżywiać się i pamiętać o codziennym zdrowym ruchu. – Przystąpiliśmy do programu Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk widząc w nim szansę na coś naprawdę ważnego. Monitorowanie sprawności fizycznej dzieci, prowadzone w formie atrakcyjnej dla nich zabawy ruchowej, stanowi swego rodzaju narzędzie służące promocji zdrowego (aktywnego fizycznie) stylu życia wśród dużej grupy odbiorców  – mówi dr Marek Jankowski, dyrektor Ośrodka Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka w Gdańsku.

Kiedy poznaliśmy możliwości Speed4 postanowiliśmy zrobić program, który będziemy chcieli kontynuować również w następnych latach, zachęcając najmłodszych do zdrowego ruchu – mówi Agnieszka Weissgerber, PR i CSR Manager w Lechii Gdańsk – Ośrodek Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka pomógł nam w wypracowaniu optymalnego podejścia do projektu. Wyniki dzieci będą rejestrowane i archiwizowane, nagrody za udział w zawodach pozyskane od sponsorów związanych ze sportem, przez co najmłodsi będą zachęcani do aktywnego spędzania czasu wolnego i ciągłego trenowania swojej formy. Ofertę skierowaliśmy do wszystkich szkół podstawowych w Gdańsku w ten sposób  otwierając projekt dla ponad 15 tysięcy dzieci.

W realizacji programu skutecznie pomaga Wydział Rozwoju Społecznego Miasta Gdańsk. WRS zachęca dyrektorów szkół do przystąpienia do Mistrzostw i dania dzieciom szansy na dobrą i pożyteczną zabawę. - Przeprowadzaliśmy zawody Speed4 już w paru miastach w Polsce, w tym oczywiście w stolicy, jednak to dopiero w Gdańsku spotkaliśmy się z tak kompleksowym podejściem realizowanym przy współpracy tylu podmiotów – mówi Janusz Nycz, przedstawiciel firmy Proton Relations do której należy tor i która przeprowadzać będzie zawody w szkołach.

Do realizacji programu Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk 2015 udało się pozyskać wielu cennych sponsorów. Przystąpili do programu: Miasto Gdańsk, Grupa LOTOS, ETL Group, PGE ARENA Gdańsk i kilkanaście innych podmiotów, które oferują dzieciom nie tylko nagrody ale również cenne bonusy na swoje usługi i artykuły. A są to m.in.: Decathlon Kartuska, EduRobot.pl, Centrum Tańca Gabi,  My Gym, Fitness Spójnia, U7, Akademia Artystyczna,  Fjord Nansen, Coco Restauracja, Bokaro, Fun Arena.

Patronaty medialne nad projektem objęli: TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Magazyn Together Rodzinna Strona Trójmiasta, portal Miasto Dzieci.pl.

Pierwszą szkołą, która przystąpi do Szkolnych Mistrzostw Lechii Gdańsk 2015 będzie SP4. Prowadzenie zawodów w dziewięciu placówkach wyznaczonych w pierwszej grupie eliminacyjnej (dzielnice Orunia, Śródmieście i Chełm) potrwa do 23 stycznia, a już w sobotę 24 stycznia ponad 240 dzieci weźmie udział w pierwszym Półfinale Mistrzostw zorganizowanym na pięknej PGE ARENIE. Przeprowadzenie wszystkich eliminacji w szkołach, kończących się sześcioma półfinałami i Wielkim Finałem potrwa do czerwca. 

Agnieszka Weissgerber (0)
Lechia Gdańsk