PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Szkoła z PAH nie jest nudna!

A
A

Włącz swoją szkołę do bezpłatnego programu edukacyjnego Polskiej Akcji Humanitarnej - „Akcji Edukacja” i dowiedz się jak wygląda codzienność uczniów w krajach Globalnego Południa.

PAH


Witajcie po wakacjach! Powrót do szkoły to dobry czas, żeby zastanowić się, ile dzieci i młodzieży na świecie może chodzić do szkoły.

W krajach Globalnego Południa mało który nastolatek marzy o wagarach. W Afganistanie dzieci często idą godzinami, w palącym słońcu lub w śniegu, w Syrii nie mogą chodzić, ponieważ ich szkoły są bombardowane, na Filipinach wiele z nich zniszczył tajfun, w wielu miejscach na świecie ich rodziców nie stać na wyprawkę: mundurek, podręczniki, długopisy. W wielu krajach Globalnego Południa wiele dzieci nadal uczy się pod gołym niebem, wiele zamiast uczyć się pracuje, aby pomóc rodzinie. W wielu miejscach brakuje kadry nauczycielskiej, albo podstawowych warunków sanitarnych, jak toaleta czy czysta woda.


Czy starczyłoby ci samozaparcia, by uczyć się w takich warunkach?

Dzieciom z krajów Globalnego Południa motywacji nie brakuje – edukacja jest jedyną szansą zmiany niewesołych perspektyw na przyszłość. Dzieci, które mają możliwość zdobycia wykształcenia są zdeterminowane, by tę możliwość wykorzystać. Nauka to dla nich nie tylko wiedza czy praca – to dłuższe i zdrowsze życie, bez przemocy i ubóstwa. Te dzieci chcą się uczyć, a ich rodzice naprawdę chcą dać im wykształcenie.

EDUKACJA TO SIŁA, KTÓRA MOŻE UCZYNIĆ ŚWIAT LEPSZYM!

Prawo do nauki jest jednym z podstawowych praw człowieka, ale nadal ponad 50 milionów dzieci na świecie nie ma dostępu do edukacji z powodu konfliktów zbrojnych, ubóstwa, dyskryminacji ze względu na płeć, przynależność do grupy etnicznej. Bez względu na okoliczności jest to złamanie fundamentalnego prawa człowieka i przekreślenie jego szansy na dalszy rozwój. To Wy, nauczyciele możecie mieć wpływ na to, jak będzie wyglądał świat.

Działaj z nami! Włącz swoją szkołę w ogólnopolską kampanię „Akcję Edukacja”!

Akcja Edukacja to nasza kampania edukacyjna, do której może dołączyć każda szkoła w Polsce! Celem tej kampanii jest pokazanie młodzieży w Polsce jak wygląda szkolna codzienność ich rówieśników w krajach globalnego Południa, jak ogromne znaczenie ma edukacja dla rozwoju społecznego państw oraz jak nauka może zmienić życie jednostek i całych społeczeństw.

Dowiedz się więcej.

Zamów bezpłatne materiały edukacyjne dla Twojej szkoły!


Nadesłano przez: Zespół Edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej
Masz pytania? Chętnie odpowiemy :
olowek@pah.org.pl