PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Sukces uczniów z VIII LO

W dniach 2 – 3 czerwca 2016r w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2016.

A
A

W tegorocznym konkursie wzięło udział 307 miniprzedsiębiorstw z całej Polski, a do ścisłego finału jury zakwalifikowało 20 najlepszych, w tym młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo „Drop of soap” z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. KEN z Gdańska.

Finaliści konkursu wyróżnili się ciekawymi produktami i usługami, a także mieli okazję wykazać się zdolnościami prezentacyjnymi, umiejętnością przygotowania raportu oraz skutecznym marketingiem. Przez dwa dni młodzi przedsiębiorcy starali się przekonać komisje konkursowe do swoich projektów, a także nawiązywali cenne relacje z przedstawicielami świata biznesu.

Miło nam poinformować, iż uczniowie z gdańskiej Ósemki - Agata Flisikowska, Alicja Kowacz, Małgorzata Wylot i Nikodem Kaim zajęli II miejsce, w tegorocznej edycji konkursu, oferując naturalne kosmetyki własnej produkcji. Opiekunem miniprzedsiębiorstwa był nauczyciel z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Pan Tadeusz Chądzyński.

W konkursie Produkcik mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych realizujących program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo. Jest to innowacyjny program edukacyjny, w którym uczniowie zakładają w szkole realnie działającą firmę.
Celem programu jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

Uczniowie z miniprzedsiębiorstwa Drop of Soap wraz z opiekunem