PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Seminarium szkoleniowe „Trzeźwa jazda” dla nauczycieli

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Pomorska Szkoła Profilaktyki Społecznej zapraszają osoby pracujące z młodzieżą (m.in. nauczycieli, wychowawców) do udziału w seminarium szkoleniowym przygotowującym do samodzielnej realizacji warsztatów „Trzeźwa jazda”, na podstawie poradnika szkoleniowego.

A
A

Warsztaty „Trzeźwa jazda” są realizowane w gdańskich szkołach ponadgimnazjalnych od kilku lat z bardzo dużym powodzeniem. Mają na celu uwrażliwienie młodych bądź przyszłych kierowców na problem jazdy pod wpływem alkoholu, m.in. poprzez zweryfikowanie mitów dotyczących używania alkoholu, uświadomienia wpływu alkoholu na organizm, wskazanie konsekwencji jazdy samochodem na „podwójnym gazie” i in.

warsztaty „Trzeźwa jazda”

Warsztaty realizowane są przez Pomorską Szkołę Profilaktyki Społecznej na zlecenie Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach realizacji kampanii społecznej Miasta Gdańska „Kieruj bez procentów”. Seminaria finansowane są ze środków Pomorskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Od 2017 r Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień zmienia formułę realizacji warsztatów, chcąc przeszkolić nową grupę realizatorów zajęć, a przez to, dotrzeć do większego grona odbiorców. Wydany został poradnik będący instrukcją do poprowadzenia warsztatów „Trzeźwa jazda” z młodzieżą oraz zaproszenie na: bezpłatne seminaria szkoleniowe przygotowujące  do samodzielnej realizacji warsztatów „Trzeźwa jazda”.

Celem seminarium jest wzmocnienie kompetencji do pracy z młodzieżą w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy seminarium poprzez pracę na wartościach będą mogli poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą rozwoju odpowiedzialnych postaw młodzieży, stanowiących fundament działań profilaktycznych.

 warsztaty „Trzeźwa jazda”

Seminaria szkoleniowe odbywają się w sali konferencyjnej Gdańskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, ul. Dyrekcyjna 5 (poziom -1) oraz  w Miastach Partnerskich, trwają 4 godziny dydaktyczne.

  • Dotychczas odbyły się seminaria:

- 31.08.  – Pruszcz Gdański,

- 08.09. – Gdańsk,

  • Kolejne zaplanowane terminy:

- 19.09 godz. 9.00 – Gdańsk,

- 04.10 godz. 9.00 – Gdańsk,

- 11.10 godz. 9.00 – Tczew.

Terminy seminariów we Władysławowie oraz Starogardzie Gdańskim zostaną wkrótce ustalone.

Zapraszamy do zapisów na listy uczestników

Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się do GCPU do p. Moniki Piotrzkowskiej-Dziamskiej:

tel. 58 320 70 68 lub 502 430 652,

e-mail: m.piotrzkowska@gcpu.pl

W zgłoszeniu prosimy podać Imię i Nazwisko, instytucję kierującą na szkolenie, wybrany termin seminarium oraz dane do kontaktu (telefon oraz mail).

GCPU zastrzega sobie możliwość zmiany terminu seminarium.

W szkoleniu przewidziana jest przerwa kawowa z poczęstunkiem.

Każdy uczestnik otrzyma materiały, poradnik szkoleniowy oraz zaświadczenie o uczestnictwie.