PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Rekrutacja do III edycji Lekcji Przedsiębiorczości

Rusza rekrutacja do III edycji Lekcji Przedsiębiorczości – programu Miasta Gdańska i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, dzięki któremu już niemal 900 gdańskich uczennic i uczniów w sposób unikatowy uczyło się przedsiębiorczości. Gdańscy nauczyciele mogą zgłaszać do projektu kolejne klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne do końca kwietnia na stronie: www.lekcjeprzedsiebiorczosci.pl

A
A

Lekcje przedsiębiorczości

Aplikacja pomagająca w odrabianiu lekcji, innowacyjne nakładki na buty czy zakup szafek szkolnych to projekty na biznes stworzone przez gdańskich nastolatków. Do tej pory w gdańskich Lekcjach Przedsiębiorczości wzięły udział 24 szkoły, 34 edukatorów i 867 uczniów i uczennic. To jedyny w Polsce projekt wprowadzający na tak dużą skalę gamifikację do szkolnych zajęć z przedsiębiorczości. III edycja rozpocznie się w roku szkolnym 2016/17.

– Tu nikt niczego nie musi! Zadania doskonalące można robić, ale nie ma takiego obowiązku. A jednak, wbrew opiniom ludzi, że dzisiejszej młodzieży nic się nie chce, uczestnicy projektu nadal pracują i podejmują kolejne wyzwania angażując się w zadania – mówi Joanna Bednarz, nauczycielka Gimnazjum nr 25 w Gdańsku, uczestnicząca w projekcie.

A to wszystko za sprawą specjalnej platformy opracowanej w ramach Lekcji Przedsiębiorczości:

– Na platformie uczniowie poznają wszystkie praktyczne aspekty związane z tworzeniem pomysłu na biznes. Zdobytą wiedzę wykorzystują, tworząc projekt prezentowany na wielkim finale przed jury. Pomysły młodych ludzi oceniają przedsiębiorcy i eksperci. Program Lekcji oparty jest na gamifikacji, czyli metodzie wykorzystania mechanizmów z gier. Ta metoda sprawia, że uczestnicy projektu zdobywają wiedzę, jednocześnie dobrze się bawiąc – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

W ramach rozwijania sieci współpracy z gdańskimi nauczycielami i nauczycielkami przedsiębiorczości STARTER i Miasto Gdańsk organizują 22 kwietnia otwarte spotkanie dla edukatorów. Wezmą w nim udział m.in. nauczycielki uczestniczące w Lekcjach Przedsiębiorczości oraz Waldemar Kotowski – wieloletni szkoleniowiec i metodyk przedsiębiorczości. Goście porozmawiają o innowacyjnych rozwiązaniach w nauczaniu przedsiębiorczości. Spotkanie będzie także okazją do wymiany doświadczeń, co pozwoli w przyszłości STARTEROWI opracować propozycję oferty szkoleniowej dla nauczycieli.

– Spotkanie ma na celu rozwój kompetencji nauczycieli i wymianę doświadczeń. Zapraszamy na nie wszystkich nauczycieli przedsiębiorczości z gdańskich szkół średnich. A także zachęcamy do zgłaszania klas do Lekcji Przedsiębiorczości. Jesteśmy przekonani, że nowych nauczycieli pozytywnie zaskoczy ogromne zaangażowania uczniów w ten projekt. Jednak to nauczyciele muszą dać im szansę na wykazanie się – dodaje Karolina Rzepecka ze STARTERA.

Chęć udziału w spotkaniu nauczyciele mogą zgłosić do 18 kwietnia. Rekrutacja do Lekcji Przedsiębiorczości dla gdańskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych potrwa do 30 kwietnia. Wszystkie informacje o spotkaniu i projekcie oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.lekcjeprzedsiebiorczosci.pl. III edycja projektu rozpocznie się we wrześniu 2016 roku.

 

 

Lekcje Przedsiębiorczości to rozpoczęty w roku szkolnym 2014/2015 program Miasta Gdańsk i Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER, którego celem jest zmiana sposobu uczenia przedsiębiorczości w gimnazjach i liceach poprzez wykorzystanie mechanizmów motywacyjnych spotykanych w grach, angażujących uczniów i uczennice w proces kształcenia i rozwijania swoich kompetencji oraz postaw przedsiębiorczych.

Do pracy nad powstawaniem programu zaproszeni zostali dyrektorzy i nauczyciele z gdańskich szkół oraz eksperci od gamifikacji. To pierwszy taki projekt w Polsce i pierwszy krok do wprowadzenia gamifikacji do edukacji przedsiębiorczości w Gdańsku. Wraz z początkiem semestru letniego rozpoczęła się druga tura obecnej edycji projektu. III edycja projektu (dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych) rozpocznie się we wrześniu 2016 roku.

Więcej o projekcie Lekcje Przedsiębiorczości na stronie: lekcjeprzedsiebiorczosci.pl

 

Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to tętniący życiem i pomysłami hub, dzięki któremu startupy nabierają rozpędu, a młode, energiczne pokolenie uczy się, co oznacza bycie przedsiębiorczym. STARTER organizuje i współtworzy najważniejsze wydarzenia na światowej scenie startupowej, a także eventy i spotkania dedykowane nowoczesnej edukacji. STARTER to społeczność tysięcy ludzi i ekspertów z całego świata. Dołącz do nas!

STARTER jest prowadzony i finansowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, której fundatorem jest Miasto Gdańsk.

Więcej informacji: www.inkubatorstarter.pl.

 

Kontakt prasowy:

Personal PR

Izabela Judycka

izabela.judycka@personal-pr.pl

+ 48 795 222 880