PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Powakacyjna profilaktyka dla najmłodszych

Po wakacyjnej przerwie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku wraz z Miejskim WOPR w Gdańsku wraca ze wspólnym projektem - akcją profilaktyki bezpiecznej kąpieli. Realizujemy ją w szkołach na terenie Miasta Gdańska. W ramach projektu organizowane są bezpłatne warsztaty dla uczniów szkół podstawowych. Celem zajęć jest zwiększenie bezpieczeństwa poprzez zapoznanie dzieci i młodzieży z możliwymi zagrożeniami, jakie mogą spotkać w czasie odpoczynku nad wodą, w tym również na lodzie.

A
A

Podczas zajęć uczniowie będą mogli zobaczyć jak działa sprzęt ratowniczy, nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, zapoznać się z charakterystyką pracy gdańskich ratowników wodnych, a także psów ratowniczych. Chęć skorzystania z zajęć placówki mogą zgłaszać wyłącznie drogą mailową na adres: profilaktyka@mwopr.gda.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły zostaną ustalone w korespondencji mailowej.

Mat. org.

W ramach projektu promowane będą również inne akcje m.in.:

  • "Mamo tu jestem" - bezpłatny kolportaż opasek na rękę dzieci, na których umieszcza się numer telefonu do opiekuna,
  • "Bezpieczna woda" - darmowy kolportaż ulotek i broszur promujących bezpieczny wypoczynek nad wodą,
  • "Zostań ratownikiem" i "Zimowa szkoła ratownictwa" - bezpłatne zajęci dla dzieci z nauki pływania z elementami ratownictwa wodnego, przygotowujące do kursu na stopień Młodszego Ratownika WOPR. Zajęcia będą odbywać się w okresie 15-26 lutego 2016 r. na pływalni MOSiR przy ul. Chałubińskiego 13 w Gdańsku. Więcej na: www.kapieliskagdansk.pl/start,2,838.html

Zapisy: kapieliska@mosir.gda.pl

Partnerzy projektu: MOSiR w Gdańsku, Miejskie WOPR w Gdańsku, Sekcja Psów Ratowniczych WOPR oraz Wydział Rozwoju Społecznego w Gdańsku.