PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Poleć Polskę - konkurs plastyczny i warsztaty

A
A

Twoje podejście do Polski jest raczej sceptyczne? Już teraz planujesz wyjechać gdzieś na stałe? Za granicą wstydzisz się przyznawać do swojej ojczyzny? A może jest odwrotnie, może widzisz piękno naszego kraju i chcesz pomóc innym również je zobaczyć? W obu przypadkach świetnie odnajdziesz się w naszym projekcie!

Poleć Polskę

"Poleć Polskę" to projekt, który ma na celu zmianę negatywnego postrzegania naszego kraju przez nastolatków. Dzięki „Poleć Polskę” poznasz ciekawych, zakochanych w naszym kraju ludzi, którzy opowiedzą Ci, co konkretnie sprawiło, że postanowili zamieszkać właśnie w nim. Na przykładzie tych, którym udało się zaistnieć w polskim biznesie, dowiesz się również, jak i Ty możesz to zrobić. Wszyscy będziemy mieli okazję wysłać list do osoby z zagranicy, w którym spróbujemy polecić jej nasz kraj i zachęcić do przyjazdu. Może nawet uda nam się rozwiać pewne niemiłe stereotypy.

Załoga projektu "Poleć Polskę" serdecznie zachęca uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym organizowanym pod patronatem Miasta Gdańsk. Akcja ma na celu zmianę negatywnego postrzegania swojego państwa przez młodzież, zachęcenie jej do odkrywania piękna swojej ojczyzny i wykazania się kreatywnością i talentem artystycznym.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

- klasy I-III: „Polska - moja piękna ojczyzna” - praca plastyczna techniką dowolną

- klasy IV – VI: „Rzeczy, które podobają mi się w moim kraju” - praca plastyczna techniką dowolną

Na prace czekamy do 08.02.2015r. Wszelkie pytania prosimy kierować pod adres polecpolske@gmail.com z dopiskiem „Konkurs” w temacie. Prace można wysyłać na podany powyżej adres e-mail lub listownie na adres: URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU Wydział Rozwoju Społecznego, ul. Kartuska 5, 80-103 Gdańsk (Biurowiec Ka5), koniecznie z dopiskiem: "Poleć Polskę".

Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Regulamin konkursu plastycznego (20.46 KB)

.

W ramach projektu odbędą się warsztaty:

  • "Polska - jak widza nas sąsiedzi?", 26.02.2015r., godz. 10:00, Europejskie Centrum Solidarności

Podczas warsztatów będzie można poznać historię oraz punkt widzenia gości honorowych - obcokrajowców zakochanych w Polsce. Będą to: Hassan Cifci, Pia Regan oraz Mark Petric ("Gaskończyk w kraju Solidarności"), a być może także Basil Kerski i Larry Ugwu. Uczestnicy wezmą udział w pocztówkowej akcji promocyjnej i anty-stereotypowych warsztatach, dowiedzą się, jak postrzegani są Polacy na arenie międzynarodowej, a przy okazji zaznajomią się z ciekawostkami, które sprawiają, że możemy czuć dumę ze swojej narodowości. Z uwagi na wdrażanie akcji pocztówkowej, mile widziane jest pojawienie się z gotowymi adresami, np. do obcojęzycznych przyjaciół lub rodziny przebywającej na stałe za granicą.

  • "Rozwój w Polsce - kraj perspektyw", 05.03.2015r., godz. 10:00, Europejskie Centrum Solidarności

Drugie spotkanie będzie miało na celu uświadomienie młodych ludzi o możliwościach wdrażania własnych pomysłów i rozwoju biznesowego w Polsce. Gośćmi specjalnymi będą: fotoreporterka Renata Dąbrowska, Katarzyna Kaczmarek z firmy "Fajne Baby", technolog Maciej Skiba oraz Marcin Wiśniewski (firma i3d). Opowiedzą nam oni o swojej pracy, problemach z jakimi się spotkali oraz o pomocy, jaką otrzymali. Zaprezentujemy również lokalne organizacje, których zadaniem jest wspieranie młodych ludzi w realizacji swoich projektów i marzeń.

Zapraszamy serdecznie zorganizowane grupy bądź klasy (do około 30 osób). Z racji na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o potwierdzenie swojej obecności na konkretnych warsztatach.

Jesteśmy grupą nastolatków z Gdańska, organizującą akcję propagującą pozytywne strony naszego kraju oraz zachęcającą młodzież do pozostania w Ojczyźnie w przyszłości. Naszym celem jest także walka z przykrymi przekonaniami i stereotypami. Zauważyliśmy, że my, Polacy, mamy tendencję do narzekania, że wszędzie dobrze, tylko nie u nas. Dlatego chcemy to zmienić. Zdajemy sobie sprawę, że na losy naszego kraju wpływ mają nie tylko licealiści, ale też młodsi uczniowie, dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej akcji, aby mogły wziąć w niej udział również szkoły podstawowe. Gorąco zachęcamy do zgłaszania prac swoich wychowanków. Do wygrania będą atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz dyplomy i gadżety dla wyróżnionych uczestników - przekonuje Załoga Poleć Polskę/Commend Poland Team.

Więcej informacji na oficjalnym fanpage’u: Poleć Polskę

Monika Stachurska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Rozwoju Społecznego