PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w ZSO nr 5 w Gdańsku

01 czerwca 2016 r. akcję zorganizowali gdańscy policjanci wspólnie z przedstawicielami GCPU przy udziale uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego oraz Gimnazjum nr 34 w Gdańsku. W akcji również uczestniczyli uczniowie XX LO w Gdańsku oraz przedstawiciele Straży Miejskiej i Związku Strzeleckiego 4018 w Gdańsku.

A
A

W ZSO nr 5 w Gdańsku odbyła się kolejna edycja „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki”, który jest krajowym zrywem wzmocnienia profilaktyki realizowanej przez Policję w całym kraju.

Uczniowie ZSO nr 5 w Gdańsku chętnie włączyli się akcję, która była doskonałą okazją do tego, aby uświadomić wszystkim jak zgubne mogą być konsekwencje nałogu, a zarazem przestrzec przed podejmowaniem ryzykownych zachowań. W trakcie tej akcji profilaktycznej odbyły się mecze sportowe uczniowie kontra nauczyciele i funkcjonariusze służb mundurowych, mecz piłki nożnej uczniowie kontra nauczycielki – profesorki (wygrały mecz nauczycielki), koncerty muzyczne, wspólny taniec „Belgijka” . Można było obejrzeć występy artystyczne i taneczne oraz uczestniczyć w konkursach oraz warsztatach.

O godz. 12.00 odczytano odezwę społeczności PaT. Celem Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki jest integrowanie obywateli w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz spotkanie ludzi pomocnych dla innych, potrafiących wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Wszystko po to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie zabierały wolności życia dzieciom i osobom dorosłym.