PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

#NIE #UDAWAJ #ŻE #NIE #WIDZISZ

W dzisiejszym świecie młodzi ludzie podlegają licznym zjawiskom, które mogą stanowić dla nich istotne zagrożenia oddziaływające na ich rozwój psychiczny. Zapraszamy na konferencję podsumowującą realizację projektu pilotażowego "#oznaczeni", podczas której odbędzie się dyskusja na temat nowoczesnej profilaktyki zaburzeń emocjonalnych w życiu nastolatków – uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

A
A

Skuteczne przeciwdziałanie tym zjawiskom oznacza konieczność współpracy pomiędzy nauczycielami, uczniami oraz rodzicami. Stąd program konferencji, który z jednej strony ma powodować zmniejszanie lęku przed szukaniem pomocy psychologicznej wśród młodzieży, zmniejszanie stygmatyzacji rówieśników borykających się z trudnościami tej natury oraz korzystających z różnych form wsparcia i leczenia psychoterapeutycznego i psychiatrycznego, z drugiej zaś dostarczyć nauczycielom i uczniom skutecznych narzędzi do reagowania w trudnych sytuacjach dotyczących ich samych lub osób z ich otoczenia.

#NIE #UDAWAJ #ŻE #NIE #WIDZISZ

W pierwszej części konferencji przewidywana jest debata pt.„HOUSTON, MAMY PROBLEM...?”, poprzedzona wystąpieniami wprowadzającymi prof. dr hab. Beaty Pastwy-Wojciechowskiej oraz dr Marcina Szulca z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, podczas której będą zbierane opinie ekspertów reprezentujących różne środowiska odnośnie kierunków pomocy młodym ludziom przeżywającym trudności psychorozwojowe.

W drugiej części zostaną przedstawione wyniki ewaluacji projektu pilotażowego "#oznaczeni" oraz zaprezentowane plany na przyszłość dotyczące rozwoju programu. Konferencja rozpocznie się w dniu 13 grudnia 2016 roku o godzinie 13:30 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, przy Placu Solidarności 1, w sali konferencyjnej nr 5 (III piętro).

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o zgłoszenie obecności na adres e-mail: kkwieczorek@gmail.com lub telefonicznie pod numerem: 505 034 567.

Więcej o projekcie "#oznaczeni": www.fwr-przystan.org.

Czytaj także w serwisie www.trojmiasto.wyborcza.pl: Coraz więcej młodzieży cierpi na depresję. Ruszył dla nich pilotażowy program.

Program konferencji (580.96 KB)