PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Nauka języków obcych - oknem na świat dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 82 w Gdańsku

A
A
Szkoła Podstawowa nr 82 w Gdańsku jest pierwszą (ze względu na położenie) placówką oświatową po przylocie do Gdańska. To bardzo zobowiązuje, dlatego uczniowie tej szkoły potrafią przywitać się w czterech językach: angielskim, niemieckim, francuskim, czeskim. Tych właśnie języków dzieci mogą nauczyć się w szkole w ramach zajęć obowiązkowych i pozalekcyjnych.
.
Nauka języków stoi na bardzo wysokim poziomie. Szkoła może poszczycić się prestiżowymi Europejskimi Odznakami Jakości e Twinning – European Quality Label za projekty Mascots travelling cross Europe, Sea Project- for the young ones, School differences
.
dzieci
.
eTwinning to współpraca europejskich szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno - komunikacyjnych (TIK) w szkołach. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet, współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę. 
.
dzieci
.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 82 w Gdańsku miały możliwość współpracowania ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji, Estonii i Grecji, Portugalii, Francji, Litwy, Rosji, Słowacji, Słowenii, Bułgarii, Włoch. W obecnym roku szkolnym najmłodsi uczniowie realizują projekt My body, your body, our body: unity in diversity, który pokazuje, że pomimo różnic (język, kultura), jesteśmy tacy sami.
.
dzieci
.
Znajomością języków uczniowie mogą też pochwalić się podczas realizacji szkolnych przedsięwzięć takich jak Dzień Unii Europejskiej, wizyta w Porcie Lotniczym czy konkursy językowe organizowane przy współpracy z ambasadami.

Więcej o Szkole Podstawowej nr 82 na stronie internetowej: www.sp82.internetdsl.pl.