PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

List Pani Prezydent do nauczycieli w związku z rozpoczynającą się wiosenną przerwą świąteczną

A
A

Szanowni Państwo, Nauczycielki i Nauczyciele gdańskich szkół i placówek oświatowych,

 

zgodnie z kalendarzem roku szkolnego rozpoczynacie właśnie wraz z całą społecznością Waszych przedszkoli, szkół i placówek oświatowych czas wiosennej przerwy świątecznej. Dla osób wierzących jest to moment przeżywania najważniejszych świąt w roku. Dla wszystkich z nas był to zawsze czas rodzinnych spotkań, pierwszych wiosennych spacerów, ale też moment wyciszenia i nabrania energii na dalszą część roku. Tegoroczna Wielkanoc, nie tylko dla osób wyznania rzymskokatolickiego będzie jednak inna od dotychczasowych. Jestem przekonana, iż tak jak dla wielu z nas oznacza po prostu nadzieję na nowe życie, tak również tegoroczna przerwa i nasze wspólne przestrzeganie obostrzeń związanych z zagrożeniem epidemicznym pomogą światu narodzić się na nowo. Zostańmy w domach, rozmawiajmy przez telefon, spotykajmy się w sieci. Zwyczajnie dbajmy o siebie wzajemnie.

Ostatnie tygodnie to czas wytężonej pracy całego środowiska oświatowego. Realizacja zdalnych form nauczania wymusiła na nas wszystkich niemal natychmiastową zmianę dotychczasowego sposobu pracy. Dziękuję za Wasze codzienne zaangażowanie i pomimo trudności, indywidualne podejście do każdego ucznia gdańskiej szkoły i przedszkola. Już po świętach uruchomimy w formie dedykowanych webinariów kolejne formy wsparcia Was wszystkich w codziennym poszukiwaniu rozwiązań i pomysłów, na jak najlepszą realizację zdalnego nauczania. W sposób szczególnych chcę za pośrednictwem Waszych Dyrektorów podziękować tym spośród Was, którzy w sposób szczególny angażują się w codzienne wspieranie Uczniów, Rodziców oraz koleżanek i kolegów Nauczycieli.

Deklaruję, że środki finansowe zaplanowane w budżetach placówek na realizację godzin ponadwymiarowych, a które w okresie zwieszenia zajęć nie mogły zostać wypłacone, w całości pozostaną do dyspozycji kierowników jednostek oświatowych powiększając pulę pieniędzy przeznaczonych na fundusz nagród. Mam nadzieję, że chociaż w ten sposób mogę wraz z moimi współpracownikami wyrazić wdzięczność za Wasze szczególne zaangażowanie.

Wykorzystajmy jak najlepiej czas rozpoczynającej się przerwy. Wypełniajmy nasze głowy planami na przyszłość. Życząc Nam wszystkim dużo zdrowia i pogody ducha pozostaję z wyrazami szacunku

 

Aleksandra Dulkiewicz

Prezydent Miasta Gdańska