Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Komunikat końcowy z prac Komisji Międzyszkolnego Konkursu dla szkół gimnazjalnych pt.:"Uczymy się demokracji" oraz dla szkół podstawowych pt.:"Gdańsk miastem demokracji"

W obu konkursach, zorganizowanych pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Dyrektora Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku, wzięło udział 46 uczestników z 15 szkół Miasta Gdańska.

A
A

Prace oceniało Jury w składzie:

  • Iwona Kossakowska – Główny Specjalista Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku,
  • Beata Staszyńska – Hansen Prezes Zarządu Fundacji Citizen Project, mgr sztuk, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. L. Schillera w Łodzi. Reżyserka, producentka,
  • Katarzyna Bojko – Szymczewska – Fotograf, współwłaścicielka firmy Gdańskie Centrum Edukacji s.c. Grzegorz Szymczewski Katarzyna Bojko Szymczewska,
  • Onno Hansen – Staszyński - Przewodniczący holenderskiej Fundacji Ezzev, wykładowca akademicki, dziennikarz, businessman i artysta.

Po dokonaniu analizy formalnej dokumentów i nadesłanych prac JURY wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach konkursowych:

Kategoria: PREZENTACJA MULTIMEDIALNA

I miejsceMichał Rakoczy – Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku (opiekun, n-l  Tomasz Groch)

II miejsceMartyna Ludkowska, Anna Szajner  – Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Gdańsku (opiekun, n-l  Dorota Nosowicz)

III miejsceKlaudia Kozicka, Justyna Mątewka  – Gimnazjum nr 48 im. Lecha Bądkowskiego w Gdańsku (opiekun, n-l  Grzegorz Reszka)

Kategoria: FILM

I miejsce /ex aequo/:

  • Julia Witkowska, Emilia Przyklęk  – Gimnazjum nr 49 w Gdańsku (ZKPiG nr 8) (opiekun, n-l  Marta Kulka)
  • Kamila Bialic, Kamila Kmiecik – Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku (opiekun, n-l  Milena Misztal)

Kategoria: KOMIKS FILM

I miejsceAmelia Rasz – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku (opiekun, n-le  Emilia Kalkowska – Marszałek, Małgorzata Fałtynowicz)

II miejsceNatalia Kreft  – Szkoła Podstawowa nr 42 im. I.J. Paderewskiego w Gdańsku (opiekun, n-l Marzena Kruczek)

III miejsceDamian Sędzikowski  – Szkoła Podstawowa nr 83 w Gdańsku (opiekun, n-le Halina Hain, Katarzyna Kułak)

Wyróżnienia:

  • Katarzyna Karczewska i Maja Jurek  – Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku (opiekun, n-l Iwona Szyler)
  • Aleksandra Chwiałkiewicz i Alicja Jankowska  – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Ziemi w Gdańsku (opiekun, n-le  Emilia Kalkowska-Marszałek, Małgorzata Fałtynowicz)

ZWYCIĘZCOM I WYRÓŻNIONYM  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Wręczenie nagród w/w uczniom oraz podziękowań dla pozostałych uczestników Konkursu, a także podziękowań dla nauczycieli-opiekunów odbędzie się podczas uroczystej Gali w  Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w terminie określonym przez organizatorów, który zostanie podany w późniejszym terminie z uwzględnieniem Kalendarza Prezydenta Miasta Gdańska.


W imieniu organizatora:

Iwona Kossakowska – Główny Specjalista WRS UM Gdańsk

Małgorzata Perzyna – Dyrektor Gimnazjum Nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku