PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Gdański Salon Maturzystów Perspektywy 2015

A
A

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać 24 i 25 września podczas Gdańskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2015, który już po raz 9. odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim.

Gdański Salon jest częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której od 7 do 30 września odbywa się 16 salonów w największych ośrodkach akademickich naszego kraju. Rok temu w Salonie Maturzystów Perspektywy uczestniczyło blisko 180 tysięcy młodych ludzi, a także ich nauczyciele, dyrektorzy szkół i doradcy zawodowi.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku przygotowała dla gości Salonu prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2016 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy czterech społeczeństwie. Wykład „Wszystko o maturze 2016”, prezentujący zasady, wymagania i procedury obowiązujące podczas tego najważniejszego w życiu egzaminu przedstawi Irena Łaguna, dyrektor OKE w Gdańsku.

Jak co roku, podczas Salonu będzie działać punkt konsultacyjny gdańskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, w którym maturzyści będą mogli zrobić szybkie testy predyspozycji, a także porozmawiać z doradcami zawodowymi
i pedagogami.

Wstęp na Salon jest wolny, obowiązują zapisy na spotkania OKE. Szczegółowy program i link do systemu zapisów można znaleźć pod adresem www.salonmaturzystow.pl/gdansk. W trosce o bezpieczeństwo i wygodę młodzieży, bardzo prosimy o przestrzeganie terminów zapisów. Opiekunów zarejestrowanych grup zapraszamy do stoiska Perspektyw po odbiór pakietów zawierających m.in. „Informator dla Maturzystów 2016” Perspektyw.

Gdański Salon Maturzystów Perspektywy 2015
Uniwersytet Gdański
Wydział Prawa i Administracji
ul. Bażyńskiego 6
24-25
września 2015
godz. 8-15
WSTĘP WOLNY

www.salonmaturzystow.pl/gdansk


Dodatkowych informacji udziela:
Anna Wdowińska
Perspektywy
e-mail: a.wdowinska@perspektywy.
pl

Do pobrania: Program (65.97 KB)