PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska

10. września w Nowym Ratuszu i na placu przy ul. Wały Jagiellońskie 1, odbędzie się "Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska"

A
A

Podczas "Dnia Otwartego" szczególnie dużo atrakcji przewidzianych jest dla dzieci i młodzieży. Goście będą mogli zapoznać się z elektronicznym systemem do głosowania, zasiąść za stołem prezydialnym, zabrać głos i wziąć udział w procedurze wyborczej związanej z uchwalaniem lokalnego prawa. Będzie też okazja do bezpośrednich rozmów z radnymi. Zwiedzający mogli będą też obejrzeć odznaczenia i medale przyznawane przez Radę, uroczyste stroje gdańskich rajców oraz wziąć udział w szeregu specjalnie przygotowanych na ten dzień KONKURSÓW I ATRAKCJI.

Dla klas i grup zorganizowanych przygotowane będą zajęcia edukacyjne, pokazy historyczne i rozrywkowe prowadzone przez animatorów "Projektu Historycznego Garnizon Gdańsk". Można będzie wziąć udział w zawodach w poszukiwaniu bursztynu, obejrzeć robota pirotechnicznego, kombinezon antywybuchowy EOD 9A, zwiedzić "SCHENGEN-BUS" (pojazd wykorzystywany w kontroli granicznej), skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, malowania twarzy, spróbować popcornu, waty cukrowej, posłuchać koncertów zespołów muzycznych i wokalnych, orkiestry Straży Granicznej oraz spektakli przygotowanych przez Centrum Hewelianum i Pałac Młodzieży.

W budynku oraz na placu i parkingu przy ulicy Wały Jagiellońskie 1 odbędą się m.in. zawody na laserowej strzelnicy, symulator karabinka AK 47, pokazy umundurowania, sprzętu wojskowego, sprzętu Straży Granicznej, Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej - wraz z pokazami tresury psów ratowniczych i gaszenia pożarów.

Miło nam poinformować, że oprócz szeregu specjalnie przygotowanych na ten dzień atrakcji - specjalnie dla szkół 0 przygotowaliśmy możliwość zwiedzania budynku nie tylko w towarzystwie radnych, ale również z przewodnikiem PTTK. Grupy liczące do 30 osób można zgłaszać do 7 września pod numerem telefonu (0-58) 323 70 22 lub (0-58) 323 70 30.

Koordynatorem "Dnia Otwartego Rady Miasta Gdańska" jest p. Mariusz Feliński z Biura Rady Miasta Gdańska (058 323 70 29, mariusz.felinski@gdansk.gda.pl ).

Serdecznie zachęcamy do przybycia, korzystania z atrakcji i umawiania grup na zwiedzanie z przewodnikiem PTTK.

Plakat