PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Akcja edukacyjna Code & Share. Programuj z klasą połączona z biciem rekordu Guinnessa

A
A

Serdecznie zachęcamy gdańskie szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Code & Share. Programuj z klasą”, której organizatorem jest Fundacja ArchitectsPL z siedzibą w Szczytnie a jednym ze współorganizatorów jest Miasto Gdańsk.

Celem akcji jest nauka programowania budująca wśród młodzieży szkolnej kompetencje cyfrowe a także próba ustanowienia rekordu Guinnessa w nauce programowania jednocześnie przez jak największą liczbę uczniów klas IV – VII ze szkół podstawowych  w całej Polsce.                                                                                        

Myślenie logiczne, wyobraźnia, algorytmika, grafika, matematyka to tylko niektóre z kompetencji mocno związanych z rozwojem młodego pokolenia. W świecie dóbr niematerialnych kompetencje cyfrowe nie tylko gwarantują pracę ale przede wszystkim kreują nową rzeczywistość. Angażując tysiące Polaków zwracamy uwagę na przyszłość, cyfrową przyszłość, w której dzisiejsze dzieci odegrają kluczową rolę – mówi pomysłodawca akcji Sebastian Grabowski, Prezes Fundacji ArchitectsPL.

Myśląc o przyszłości młodych gdańszczan pamiętajmy, że kodowanie nie tylko zwiększa kreatywność, uczy logicznego myślenia ale również uczy współpracy, co ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju młodych ludzi.

Kulminacją akcji „Code & Share. Programuj z klasą” będzie bicie rekordu Guinnessa we wspólnym programowaniu z zachowaniem zasad zgodnych z regulaminem Guinness  World Records. Będzie to miało miejsce 5 grudnia 2017 r. od godziny 10.30. O tej porze we wszystkich zgłoszonych i zakwalifikowanych do udziału w akcji szkołach rozpocznie się lekcja programowania.

Uczestników do udziału w akcji możecie Państwo zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.programujzklasa.pl, na której również znajdą Państwo regulamin oraz informacje o tej akcji edukacyjnej. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 listopada 2017 roku.

Jeszcze raz serdecznie zachęcamy Państwa do zgłaszania swoich szkół do udziału w tak cennej i prestiżowej inicjatywie Fundacji ArchitectsPL.

Halina Maciejewska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Rozwoju Społecznego
Referat Organizacji i Monitorowania