Dom Sąsiedzki przy Zakopiańskiej 40 - zaprasza!

W poniedziałek 11 stycznia o godz. 17.00 odbyła się uroczystość otwarcia Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka” na Siedlcach przy ul. Zakopiańskiej 40.

A
A
Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2016 r.

W wydarzeniu udział wziął prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Organizatorami otwarcia były organizacje, które będą animowały działalność Domu Sąsiedzkiego „Zakopianka”: Stowarzyszenie „Nasze Siedlce”, Stowarzyszenie „Dla Siedlec”, Towarzystwo Przyjaciół Sportu i Fundacja Wsparcia i Inicjatyw Społecznych.

W uroczystości otwarcia udział wzięli także przedstawiciele sponsorów i tych, którzy pomogli w powstaniu Domu Sąsiedzkiego, czyli m.in. Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, firmy LPP, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, banku WBK I Oddział w Gdańsku, Leroy Merlin oraz radni – Piotr Dzik, Piotr Gierszewski i Piotr Borawski.

Główna sala Domu Sąsiedzkiego ma ponad 200 m kw. i do niedawna znajdowała się w całkowitej ruinie. Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych wykonał tam remont kosztem 120 928 zł. Remont obejmował m.in. wykonanie nowych tynków, wymianę stolarki drzwiowej, wykonanie nowych posadzek, nową instalację elektryczną i remont instalacji sanitarnej.

Stowarzyszenie „Nasze Siedlce” zaangażowane w stworzenie tego miejsca wystąpiły do Miasta o grant w wysokości 60 tys. zł na tegoroczną działalność. Wyniki konkursu grantowego poznamy w lutym.

Więcej o idei Domu Sąsiedzkiego tutaj.

Anna Gaj Sokołowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Wydział Rozwoju Społecznego