Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Żyrafy, foki i pozostałe zwierzaki zapraszają do zoo

Po ponad dwóch miesiącach zamknięcia z powodu pandemii gdańskie ZOO wznawia działalność! Żyrafy, foki i pozostałe zwierzęta zapraszają odwiedzających od wtorku, 19 maja, od godz. 9.00. Zakup biletów możliwy jest wyłącznie on-line.

A
A

- Osoby, które w najbliższych dniach zdecydują się nas odwiedzić, prosimy o wyrozumiałość. Z powodu limitowania odwiedzających, którzy mogą jednocześnie przebywać na terenie naszego zoo, może zdarzyć się, że na przekroczenie bramy będzie trzeba poczekać – informuje Emilia Salach, zastępca dyrektora gdańskiego ZOO. -Sugerujemy również, aby osoby, które zdecydują się nas odwiedzić , wybrały rower lub inny, własny środek transportu – dodaje Emilia Salach.

Ze względów bezpieczeństwa jednocześnie na terenie zoo będzie mogło przebywać 500 osób. Warunkiem wejścia na teren ogrodu zoologicznego jest posiadanie zakupionego wcześniej biletu. Kasy biletowe zoo są nieczynne. Bilety można zakupić wyłącznie on-line na stronie: https://bilety.zoo.gda.pl/.
Ważność  mają także „bilety na przyszłość” będące wsparciem ZOO w czasie pandemii.
Ze względu na konieczność uniknięcia zgromadzeń wejścia na karty (np. mieszkańca, turysty, dużej rodziny) nie będą, do odwołania, możliwe. Bezpłatne pozostaje wejście dla seniorów i dzieci do lat 3.

Podczas odwiedzin w zoo należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny. Należy pamiętać o zasłanianiu nosa i ust maseczką lub fragmentem odzieży. Podczas spaceru nie należy dotykać barierek. Z troski o odwiedzających, podczas wizyty w zoo możliwe będzie oglądanie zwierząt tylko na wybiegach. Zamknięte do odwołania są wszystkie woliery, np. woliery żyraf, ptaków, małp czy lwów.

Zoo czynne jest codziennie w godzinach 9.00-19.00.

Szczegółowe informacje: zoo.gda.pl

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy