Zostań Promykiem! Dzień otwarty gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zostań Promykiem! Dzień otwarty gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt

Zostań Promykiem! Dzień otwarty gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt
W niedzielę, 19 czerwca w godzinach 11.00 - 16.00 odbędzie się piknik ze zwierzakami w roli głównej. Poza spracerem wśród obecnych w schronisku stworzeń Schronisko przygotowało wyjątkowe, edukacyjne atrakcje związane z czworonożnymi przyjaciółmi. Zaprezentowani zostaną podopieczni schroniska - może tego dnia uda się znaleźć nowy dom jednemu z kotów czy psów?
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dzień otwarty gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt
Dzień otwarty gdańskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt

Tego dnia łączymy się dla dobra psów i kotów. Na terenie schroniska spotkają się miłośnicy zwierząt z wielu podmiotów, fundacji, stowarzyszeń, rodziny adopcyjne, wolontariusze, młodzi, starsi - wszyscy, którym los zwierząt nie jest obojętny.

Impreza jest organizowana przez pracowników Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” przy wsparciu Wolontariatu jednostki i zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych, oraz innych kooperantów.

- Przygotowaliśmy szereg atrakcji, które zainteresują całe rodziny kochające zwierzęta - mówi Emilia Salach, zastępca dyrektora Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, zarządzającego schroniskiem. - Porady behawiorysty, porady dotyczące codziennej pielęgnacji naszych czworonożnych pupili, warsztaty tworzenia zabawek dla zwierząt, spotkanie z psimi seniorami mieszkającymi w schronisku, pokazy Gdańskiej Sekcji Psów Ratowniczych. To tylko niewielka część atrakcji, które są przewidziane w trakcie trwania imprezy. Tego dnia szczególnie zapraszamy wszystkich opiekunów, którzy adoptowali już od nas swoje obecne czworonożne miłości, oczywiście jeśli to tylko możliwe wraz ze swoimi pupilami.

Dla wszystkich „zapominalskich” opiekunów psów i kotów czekać będzie możliwość bezpłatnego oznakowania mikrochipem swojego czworonoga - tak, aby zagubione zwierzę miało szansę wrócić do swojego domu. Dla mieszkańców Gdańska chipowanie ich pupili jest bezpłatne (potrzebne jest okazanie dokumentu potwierdzającego bycie mieszkańcem Gdańska, np. potwierdzenie zameldowania na pobyt stały w Gdańsku, pierwsza strona PIT 37 z bieżącego roku podatkowego, bieżąca decyzja wymiaru podatku od nieruchomości (gruntowy) zlokalizowanej w Gdańsku).

Atrakcje dla każdego

W trakcie dnia otwartego przewidziane jest spotkanie z Pauliną Reglińską, autorką książki pt.„Zwierzaki to nie pluszaki”. W trakcie imprezy będzie można dowiedzieć się, na czym polega fizjoterapia zwierząt w teorii i praktyce, ponieważ co godzinę podczas całego trwania imprezy na wodnej bieżni w Centrum Rehabilitacji w całości sfinansowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019 będą prezentowani podopieczni schroniska, którzy na co dzień korzystają m.in. z tej formy rehabilitacji.

Będzie można zobaczyć schronisko od zaplecza i poznać tymczasowo przebywające tu zwierzęta. Pracownicy oraz Wolontariusze chętnie opowiedzą zainteresowanym, na czym polega działalność placówki, oraz czym zajmują się na co dzień. Spotkamy się też ze schroniskowymi seniorami w ramach akcji  „Vintage Psy-adoptuj i Ty”, oraz będzie można zrelaksować się w towarzystwie promykowych kotów w „Kocim Kąciku”.

Gośćmi imprezy będą: OTOZ Animals, Fundacja dla Szczeniąt Judyta, Wild Dogs Gdańsk, oraz OSP z Pręgowa i Gdańska.

Przy okazji imprezy zapraszamy również do przyniesienia dobrej jakości karmy typu Gastrointestinal dla owczarków niemieckich, które trafiły do placówki z interwencji ratującej ich zdrowie i życie. Liczy się każda ilość!

Właścicielom wybierającym się na dzień otwarty z własnym czworonogiem przypominamy, by zabrać ze sobą aktualny dowód szczepienia psa przeciw wściekliźnie, książeczkę zdrowia (jeśli chcemy wszczepić zwierzęciu mikrochip). Przydadzą się również torebki do sprzątania psich odchodów oraz kocyk, jeśli chcecie z nami piknikować. Prosimy o nietrzymanie psów na kolczatkach i obrożach dławiących, a jeśli macie świadomość, że Wasz pupil źle znosi takie imprezy, to po prostu nie zabierajcie go ze sobą, oszczędzając mu w ten sposób niepotrzebnego stresu.