Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Znamy osiem gdańskich szkół, które zagrają w Wielkim Finale piłkarskich rozgrywek

Cztery szkoły podstawowe: 12, 17, 18 i 21 oraz cztery ponadpodstawowe: XXIII LO, Zespół Szkól Energetycznych, Szkoły Okrętowe i Ogólnokształcące Conradinum oraz Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku wezmą udział w Wielkim Finale piłkarskich rozgrywek. Finał odbędzie się 11 października na Stadionie Energa Gdańsk.

A
A

Finaliści zostali wyłonieni spośród około 40 placówek, w których odbyły się wcześniej rozgrywki szkolne pod hasłem „100 Turniejów na 100 lat Niepodległości Polski”. Losowanie drużyn odbyło się w poniedziałek podczas uroczystości otwarcia setnego przyszkolnego boiska zbudowanego przez miasto.

Losowanie finałowych drużyn
Losowanie finałowych drużyn
Dominik Paszliński/gdansk.pl

Obchody 100. Rocznicy odzyskania Niepodległości to nie tylko oficjalne wydarzenia. Mogą one mieć też charakter sportowy a więc zespołowy i fair play. Dobrze by zasady sportowe weszły w krew uczniom, przyszłym rządzącym miastami, regionami i krajem. Stąd pomysł na „100 Turniejów na 100 lat Niepodległości Polski” i wspólny mecz na najpiękniejszym na świecie bursztynowym stadionie. Zapraszamy wszystkich do kibicowania. Niepodległość jest w nas, gdański gen wolności – powiedział Zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, Piotr Kowalczuk.

Losowanie finałowych drużyn
Losowanie finałowych drużyn
Dominik Paszliński/gdansk.pl

Wstęp na Turniej jest bezpłatny dla wszystkich mieszkańców Gdańska chcącym kibicować piłkarzom.

Głównym celem projektu „100 Turniejów na 100 lat Niepodległości Polski” jest wykorzystanie potencjału futbolu amatorskiego jako narzędzia do promocji aktywnego spędzania czasu przez młodzież, promocję zasad fair play oraz zdrowego trybu życia bez używek. Realizacja projektu ma się też przyczynić do integracji uczniów gdańskich szkół i być okazją do szukania i odkrywania nowych talentów. Turniej organizują Miasto Gdańsk i Stadion Energa Gdańsk.

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy