PORTAL MIASTA GDAŃSKA

„Zmień się” ‒ nowy spektakl dla przedszkolaków w Teatrze Miniatura

„Zmień się” ‒ nowy spektakl dla przedszkolaków w Teatrze Miniatura
Każda gąsienica zmienia się w motyla. Ale co jeśli nie może się doczekać? W sobotę, 3 grudnia o godz. 17.00 w Teatrze Miniatura odbędzie się premiera adaptacji sztuki Agnieszki Kochanowskiej o niecierpliwej gąsienicy w reżyserii Edyty Janusz-Ehrlich ze scenografią malarza Marcina Zawickiego i muzyką Michała Jacaszka. 
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
001_flaga(1)

Kolejna premiera Teatru Miniatura w ramach sezonu #podróżemałeiduże to opowieść o gąsienicy Zuzie, która bardzo chce się zmienić w motyla i robi wszystko, żeby to przyspieszyć. Akcja sztuki Agnieszki Kochanowskiej dzieje się w świecie owadów, a w czasie swojej wędrówki Zuza poznaje m.in. żuka gnojarza Ziutę, mrówki, pszczołę i komara. Każde z nich ma swój przepis na zmianę.

- Ta sztuka to moja reakcja na płynący zewsząd komunikat „zmień się”, „stań się lepszą wersją siebie” i wmawiane nam przekonanie, że można to zrobić niemal natychmiast i bez wielkiego wysiłku. Zależało mi, żeby pokazać, że zmiana jest naturalnym i w pewien sposób nieuniknionym procesem, ale wymaga cierpliwości i akceptacji tego, co jest, zanim się zmienimy. Więc będzie to też spektakl o docenianiu tu i teraz – opowiada Agnieszka Kochanowska, na co dzień kierowniczka literacka Teatru Miniatura.

- Dla mnie najważniejsze w teatrze dla małych dzieci jest tworzenie teatralnej rzeczywistości, która otacza ze wszystkich stron, jest bliska, namacalna, odbierana wszystkimi zmysłami i dzięki temu staje się niepowtarzalnym doświadczeniem. Tym razem zapraszamy widzów do wejścia w głąb poszycia leśnego i zobaczenia go z perspektywy naszych bohaterek gąsienicy i żuka – komentuje reżyserka Edyta Janusz-Ehrlich.

Przy tworzeniu tego niepowtarzalnego doświadczenia współpracują twórcy, którzy gwarantują wyjątkowy efekt. Jako scenograf debiutuje Marcin Zawicki, malarz, absolwent i wykładowca gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, zajmujący się malarstwem i instalacjami przestrzennymi
w formie autorskich martwych natur. Z kolei muzykę i dźwięk, które mają otaczać widza ze wszystkich stron, tworzy Michał Jacaszek, kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium, autor nagradzanej muzyki do filmu i teatru (m.in. „Sala samobójców”, „Hejter”).  Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich, gdzie powstają przedsięwzięcia artystyczne twórców związanych z Miniaturą.

Bilety na spektakl w cenie 35 zł normalny, 30 zł ulgowy, do nabycia elektronicznie na stronie www.teatrminiatura.pl lub www.interticket.pl. Bilety na premierę można kupić na tydzień przed premierą.

Rezerwacja i sprzedaż: 58 341 94 83, 601 628 377, bilety@teatrminiatura.pl

Kolejne pokazy na żywo: 4 grudnia o 10.00 i 15.00, 10 i 11 grudnia o 10.00, 17 grudnia o 10.00 i 15.00 i 18 grudnia o 10.00.