Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zmiany w organizacji ruchu związane z budową wiaduktu Biskupia Górka

Jeszcze w tym tygodniu, w piątek, 23 marca o godz. 17.00 zamknięty zostanie parking przy ul. Okopowej. To pierwsza zmiana związana z budową wiaduktu Biskupia Górka. W najbliższych miesiącach czekają nas kolejne zmiany. Wszystko po to, byśmy w drugiej połowie 2019 roku mogli pojechać nowym wiaduktem.

A
A

Ruszamy z budową wiaduktu Biskupia Górka. Równocześnie powstawać będzie parking wielopoziomowy z układem drogowym. Prace rozpoczną się jutro, 20 marca wraz z przekazaniem wykonawcy – firmie Budimex S.A., placu budowy. Pierwsze zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną w piątek, 23 marca o godz. 17.00 kiedy to zamknięty zostanie parking przy ul. Okopowej.

Jeszcze przed świętami wyłączona zostanie z ruchu ul. Augustyńskiego oraz chodnik wzdłuż Traktu św. Wojciecha (po stronie południowej). Również w kwietniu przesunięty zostanie przystanek autobusowy „Zaroślak” na skrzyżowanie z ul. Toruńską. Wyłączone z ruchu zostaną odcinki chodników po obydwu stronach Traktu św. Wojciecha.

Natomiast na maj zaplanowano zmiany organizacji ruchu drogowego Traktu św. Wojciecha. W godzinach popołudniowych (od 13.00 do 18.00) dostępne dla kierowców będą dwa pasy w kierunku Pruszcza Gdańskiego i jeden w kierunku Gdańska. Od godz. 18.00 do godz. 13.00, czyli w godzinach wieczornych i porannych czynne będą dwa pasy w kierunku Gdańska i jeden w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

Jak zmieni się organizacja ruchu w związku z wiaduktem Biskupia Górka (8.78 MB)

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy