PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Stryjewskiego – 6.06.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Stryjewskiego – 6.06.
W poniedziałek, 6 czerwca planowane jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Stryjewskiego.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
001_flaga

W poniedziałek, 6 czerwca ze względu na planowaną budowę rurociągu kanalizacji deszczowej, odcinka wodociągu oraz robót towarzyszących w jezdni ulicy Stryjewskiego przewiduje się zamknięcie odcinka tej ulicy od skrzyżowania z ul. Falck Polonusa do skrzyżowania z ul. Zimną i prowadzenie ruchu wzdłuż ulicy Tamka, Jeremiasza Falck Polonusa i ulicą Zimną. Ulica Stryjewskiego w tym etapie będzie ulicą bez przejazdu na odcinku od Stryjewskiego 5 do Stryjewskiego 13.

Przejazd ulicą Zimną przewiduje się jedynie w zakresie samochodów osobowych. Pojazdy ciężarowe i dostawcze powinny poruszać się ulicami obecnie uczęszczanymi - ulicą Tamka, Pawią lub Hożą. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej dwa miesiące.

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Stryjewskiego związane są z rozpoczynającą się budową kolektora deszczowego i przebudową sieci wodociągowej w ul. Stryjewskiego. Umowę na realizację zadania podpisano z firmą STRABAG Sp. z o.o. Prace zakończą się w grudniu 2022 r. Zadanie jest koordynowane wspólnie przez DRMG i spółkę GIWK.