Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zmiany na Al. Grunwaldzkiej od ul. Opackiej do PKM/ul. Abrahama

W związku z postępem prac przy modernizacji Al. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Opackiej do PKM/ul. Abrahama informujemy, że od najbliższego czwartku, 2 sierpnia w godzinach porannych planowane jest wyłączenie z ruchu skrajnego, lewego pasa jezdni od ul. Opackiej do PKM/ul. Abrahama.

A
A

Ruch odbywać się będzie po dwóch pasach (prawym i środkowym). W związku z zamknięciem lewego pasa zamknięty zostanie bezpośredni zjazd z Al. Grunwaldzkiej w ul. Piastowską oraz pasy do zawracania: przed skrzyżowaniem z ul. Derdowskiego i ul. Kołobrzeską. Objazd do ul. Piastowskiej poprowadzony zostanie przez ul. Pomorską. Przystanek autobusowy zlokalizowany na wysokości hali Olivii zostanie przesunięty  o około 150 m w kierunku Olivia Buisness Center. Relacje piesze zostaną zachowane. Taka organizacja ruchu potrwa ok. 2 tygodni. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Za niedogodności związane z realizacją robót przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.     

Tegoroczna realizacja remontu Al. Grunwaldzkiej obejmuje odcinek o długości ok. 1,9 km i kosztuje 10,7 mln zł.  Modernizacja prowadzona jest na trzech odcinkach Al. Grunwaldzkiej wraz ze zjazdami w obrębie pasa drogowego. Odcinek I - od przejścia dla pieszych w ul. Grunwaldzkiej na wysokości budynku z nr 535 przy ul. Grunwaldzkiej do wysokości budynku nr 480 przy ul. Grunwaldzkiej za skrzyżowaniem ul. Grunwaldzkiej z ul. Derdowskiego. Odcinek II - od wjazdu w ul. Nowa Sudecka do wysokości budynku nr 272 przy ul. Grunwaldzkiej. Odcinek III - Odcinek od wysokości budynku nr 351 przy ul. Grunwaldzkiej do wjazdu do CH Oliwa na wysokości budynku nr 309 przy ul. Grunwaldzkiej. Wykonawcą robót jest Firma Budowlano-Drogowa MTM S.A. Przebudowa obejmuje modernizację nawierzchni wraz z remontem kanalizacji deszczowej, krawężników zatok autobusowych oraz budowę i odtworzenie istniejącej opaski wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Prace trwać będą do końca wakacji.

Agnieszka Zakrzacka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska