Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zapraszamy seniorów na zabawę andrzejkową!

Lanie wosku, wróżby z fusów, atrakcje artystyczne i wspólną zabawę przewiduje program andrzejkowego spotkania w piątek, 30 listopada w Dziennym Domu „Senior Wigor św. Barbary”, w Parku św. Barbary 3 w Gdańsku.

A
A

To propozycja dla wszystkich aktywnych gdańskich seniorek i seniorów, którzy chcą w miłej, przyjaznej atmosferze spędzić czas. Początek spotkania o godzinie 11. Jego motywem będą oczywiście wróżby, z kart, z wosku a nawet z chmur. Mile widziane będą też przebrania, zwłaszcza te związane z magią.

A że nie samą zabawą senior żyje więc podczas spotkania gdańscy policjanci po raz kolejny będą edukować w zakresie bezpieczeństwa w ramach kampanii „Seniorze bądź ostrożny”.  

- To kolejna, nietuzinkowa, aktywizująca propozycja dla sędziwych gdańszczanek i gdańszczan – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – To otwarci na świat, pozytywni ludzie, którzy lubią dobrą zabawę i towarzystwo. Mam nadzieję, że i andrzejkowe spotkanie sprzyjać będzie integracji, nawiązywaniu trwałych przyjaźni oraz edukacji.

Piątkowe spotkanie jest kolejnym z tegorocznego cyklu przedsięwzięć organizowanych w ramach projektu „Seniorze zadbaj o słoneczną jesień 2018” przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, Gdańską Spółdzielnię Socjalną i Stowarzyszenie Przedsiębiorczości i Rehabilitacji w partnerstwie z placówkami wsparcia dla sędziwych mieszkańców. Tym razem są to Dzienny Dom „Senior Wigor św. Barbary” i Gdański Wigor. Celem projektu jest aktywizacja, integracja i nawiązywanie przyjaźni osób 60 plus.

Zapraszamy do udziału w imprezie!

Sylwia Ressel (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku