Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zaczynają się Targi Czas Na Młodzież – Warsztaty Wymiany Doświadczeń

Już jutro, 15 maja rozpoczyna się 4. edycja Targów Czas Na Młodzież – Warsztaty Wymiany Doświadczeń. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberEXPO przy ul. Żaglowej 11 dzieci i młodzież mogą zapoznać się z ofertą zajęć pozalekcyjnych rozwijających aktywności, kompetencje i umiejętności.

A
A

- Program obejmuje część warsztatową i informacyjną, z których będą mogli skorzystać uczniowie gdańskich szkół. Przedstawią się koła zainteresowań z kilkudziesięciu placówek edukacyjnych. Odbędą się warsztaty artystyczne, rozwojowe, kompetencyjne, ratownicze, edukacyjne i konkursy itd., w których może wziąć udział nawet 400 osób w tym samym czasie – zapraszają organizatorzy ze Stowarzyszenia Morena. -  Poprzez realizację Targów ze szkołami i organizacjami chcemy pokazać projekty oraz działania zrealizowane przez aktywną gdańską młodzież, wypromować jej ciekawe inicjatywy, w których można wziąć udział i w ten sposób przekonać młodzież do uczestnictwa w życiu społecznym i realizowania własnych pomysłów.

Targi potrwają dwa dni – 15 i 16 maja. Wtorek jest dedykowany uczniom klas 1-6 szkól podstawowych. Z kolei na środę zaproszeni zostali gimnazjaliści i uczniowie siódmych klas.

Poprzednia edycja Targów odbywała się w ramach Kongresu SmartMetropolia. Wzięło w niej udział ponad 8000 uczniów.

- W tej edycji przewidujemy podobną liczbę uczestników. W warsztatach wymiany doświadczeń może wziąć udział jednocześnie 400 osób. Przewidujemy ok. 50 stoisk wystawienniczych, na których organizacje będą prezentowały swoją ofertę oraz ponad 100 godzin warsztatów odbywających się każdego dnia targów – informuje Magda Boguska ze stowarzyszenia Morena.

Czas na młodzież
Anna Mizera-Nowicka (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy