Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wręczenie nagród w grze „Śladami Plentego-Skarb Wyspy Sobieszewskiej

8 grudnia odbyło się wręczenie nagród dla szkół i osób, które wzięły udział w grze terenowej „Śladami Plentego-Skarb Wyspy Sobieszewskiej”.

A
A

Gra terenowa „Śladami Plentego–skarb Wyspy Sobieszewskiej” zorganizowana przez Miasto Gdańsk i Gdańską Organizację Turystyczną została uruchomiona w sierpniu tego roku. W zabawie udział wzięło kilkuset uczestników – nie tylko indywidualnych, ale także współpracujących w drużynach i zbierających punkty dla swoich szkół. Ci najlepsi otrzymali nagrody. W sobotę, 8 grudnia, odbyło się wręczenie nagród. Laureaci otrzymali nagrody w postaci bonów zakupowych na sprzęt sportowy.

Gra plenerowa to zabawa na świeżym powietrzu, pełna zwrotów akcji i trzymających w napięciu wątków, do której potrzebne są tylko: smartfon i wygodne buty. Akcja toczy się oczywiście na Wyspie Sobieszewskiej. Naszym zadaniem jest podążać po śladach słynnego podróżnika Ludwiga Plentego, który ponoć ukrył tam skarb, a następnie zniknął. Zostawił jednak pewne wskazówki, które pomogą nam wpaść na odpowiedni trop i rozwiązać zagadkę. Tu z pomocą przychodzi nam smartfon i bezpłatna aplikacja „Questy VisitGdansk”, którą musimy wcześniej zainstalować. Następnie przemieszczamy się od punktu do punktu. Odkrywamy fascynujące lokalizacje Wyspy Sobieszewskiej a przy okazji zbieramy kolejne wskazówki. Łącznie musimy przejść (lub podjechać) kilka kilometrów, ale zdecydowanie warto. Na końcu otrzymujemy punkty i odkrywamy, że skarb Wyspy Sobieszewskiej to… o nie, nie. Tego nie ujawnimy – musicie odkryć sami!

Laureaci gry to:

1. Szkoła Podstawowa 88 - otrzymała 8.000 zł w postaci bonów zakupowych na sprzęt sportowy.
2. Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego nr 1 - otrzymała 5.000 zł w postaci bonów zakupowych na sprzęt sportowy.
3. Szkoła Podstawowa nr 29 7 - otrzymała 3.000 zł w postaci bonów zakupowych na sprzęt sportowy.

Oraz czterdzisetu graczy indywidualnych, którzy otrzymali po 100 zł w postaci bonów zakupowych na sprzęt sportowy.

Zachęcamy do śledzenia strony projektu, gdzie zamieścimy wszystkie informacje dotyczące gry. I oczywiście najważniejsze – nie przestawajcie odkrywać! Skarb Wyspy Sobieszewskiej jest bowiem wyjątkowy. Można go odkrywać wielokrotnie, a gwarantujemy, że za każdym razem będziecie zachwyceni!


Sprawdź czy jesteś laureatem gry i odbierz nagrodę

Laureatów, którzy nie uczestniczyli w gali i nie odebrali nagród zapraszamy w terminie do 31.01.2019 r., do budynku Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Długi Targ 39/40, pokój 202 po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu pod tel.: 58-526-81-56 (w godz. 8.00-15.00)

Link do listy laureatów:

https://visitgdansk.com/aktualnosci/Gra-miejska-Sladami-Plentego-Skarb-Wyspy-Sobieszewskiej,a,4608


Wręczenie nagród laureatom gry „Śladami Plentego-Skarb Wyspy Sobieszewskiej”
Wręczenie nagród laureatom gry „Śladami Plentego-Skarb Wyspy Sobieszewskiej”
materiały prasowe
Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy