Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Władze dzielnicy Szanghaju zainteresowane gdańską polityką rozwoju społecznego

Sześcioosobowa delegacja Minhang, dzielnicy Szanghaju zamieszkałej przez prawie 2,5 mln osób, podczas oficjalnej wizyty w poniedziałek w Gdańsku chce zapoznać się z polityką rozwoju społecznego realizowaną przez miasto. Jest to już kolejna wizyta przedstawicieli dzielnicy Minhang. W marcu Gdańsk odwiedziła delegacja pod przewodnictwem mera dzielnicy.

A
A

Goście są zainteresowani przede wszystkim organizacją usług społecznych w mieście, współpracą z organizacjami pozarządowymi, wsparciem rozwoju społeczności lokalnych, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet oraz organizacją wolontariatu.

 

-Współpraca na jedwabnym szlaku, który zaczyna się w Gdańsku, to nie tylko wymiana towarów, ale przede wszystkim myśli, innowacji i ludzi. Każde spotkanie nas do siebie przybliża. Nasi uczniowie uczą się języka chińskiego . Razem możemy zmieniać świat, cieszę się że tak wiele delegacji wybiera partnerów w Gdańsku – komentuje zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznych, Piotr Kowalczuk.

 

Program wizyty delegacji z Chin przewiduje m.in. spotkanie z zastępcą prezydenta Gdańska ds. polityki społecznych, przedstawicielami Wydziału Rozwoju Społecznego gdańskiego Urzędu Miasta. W Europejskim Centrum Solidarności, gdzie swoją siedzibę mają organizacje pozarządowe, zaplanowano natomiast spotkanie z przedstawicielami Regionalnego Centrum Wolontariatu na temat projektu współpracy z mieszkańcami „Solidarność na co dzień”.

 

Natomiast w Domu Sąsiedzkim przy ul. Biskupiej ma się odbyć spotkanie poświęcone Prawom kobiet oraz wsparciu dla lokalnej społeczności , usługom integracji społecznej prowadzonej przez organizacje obywatelskie.

Bożena Leszczyńska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy