Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wkrótce rozpocznie się remont Traktu Konnego

W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na modernizację Traktu Konnego, na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego. Prace potrwają do sierpnia.

A
A

Trakt Konny zyska w tym roku nową nawierzchnię, na odcinku liczącym niemal 1 km. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na modernizację nawierzchni tej ulicy, na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego (ok. 200 m przed skrzyżowaniem z  ul. 3-Maja). Oprócz nawierzchni jezdni, Wykonawca wyremontuje także chodnik  po stronie Placu Zebrań  Ludowych. Chodnik będzie wykonany z kostki kamiennej i brukowej. Ponadto Wykonawca przez rok od zakończenia inwestycji będzie miał w obowiązku pielęgnować trawnik wzdłuż trasy. Przewidywany koniec prac to sierpień 2019 roku.  Oferty w przetargu poznamy 1 marca.

Projekt koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Inwestycja jest częścią programu „Modernizacja nawierzchni dróg na terenie Gdańska”. W 2018 roku w jego ramach przeprowadzono  modernizacje ul. Chłopskiej, al. Grunwaldzkiej i tzw. trzeciej jezdni Jaśkowej Doliny. W ubiegłym roku na te inwestycje wydano niemal 16 mln złotych, a w 2017 roku na realizację zadań z tego programu wydano ponad 11 mln złotych.  W 2019 roku z tego programu realizowane będą m.in. prace na ul. Niepołomickiej.

Olimpia Schneider (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy