PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Wizyta w szkole podczas "Akcji Zima"

Wizyta w szkole podczas "Akcji Zima"
W piątek, 20 stycznia Szkołę Podstawową nr 27 przy ul. Srebrniki 27 odwiedziła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. W pierwszym tygodniu ferii, w półkoloniach przygotowanych w 62 szkołach, wzięło udział ponad 3 tysiące dzieci. W poniedziałek, 23 stycznia rozpocznie się drugi 5-dniowy turnus, w którym udział weźmie blisko 2 tysiące uczniów.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

- Przygotowana oferta skierowana jest przede wszystkim do najmłodszych uczniów, aby mogli rozwijać swoje talenty. W placówkach szkolnych przygotowaliśmy łącznie ponad 5 200 miejsc. Co ważne, opieka w szkołach to nie tylko pobyty w świetlicach, ale także bogaty program zajęć sportowych czy wyjść do instytucji kultury. Wszystko po to, aby Ci, którzy nie wyjeżdżają na ferie, mogli ciekawie spędzić ten czas wspólnie z rówieśnikami - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Uczniowie w trakcie 5-dniowego turnusu brali udział w zajęciach na terenie szkoły, ale także poza murami placówki. Były to m.in. zajęcia techniczne, gastronomiczne, wyjścia do kina czy teatru.

- Poza wyjściami pozaszkolnymi odbyły się warsztaty cyrkowe i pantomimy, podczas których dzieciaki uczyły się m.in. chodzić na szczudłach czy kręcić talerzykiem. Odbyły się także warsztaty tworzenia świec sojowych czy liści z makramy, czyli wyplatania sznurka. Zwieńczeniem półkolonii były zajęcia w Manufakturze Smaku, czyli robienie gofrów w naszej stołówce,  sublimowanie worków i toreb, które były wykonane na podstawie własnych projektów i warsztaty z tworzenia długopisami 3D - mówi Paulina Malinowska, kierownik półkolonii w SP 27 w Gdańsku.

5-dniowy turnus odbywać się będzie w terminie 23-27 stycznia w 35 szkołach. W większości placówek opieka świadczona będzie przez 8 godzin dziennie, w części przez 10 godzin. Szczegółową ofertę przygotowaną na cały okres ferii zimowych publikowaliśmy jeszcze przed ich rozpoczęciem. Dostępna jest pod tym linkiem. Warto pamiętać, że częściowo może być już nieaktualna lub wyczerpane zostały limity miejsc.