Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Winda pełna ambarasu, umowy o arcydzieło i kobiety szatana

Po raz XIX Klub Winda GAK (ul. Racławicka 17) stanie się w weekend od 17 do 19 marca lokalną stolicą Spotkań Trójmiejskich Teatrów Niezależnych. Teatry nieinstytucjonalne pokażą dziesięć spektakli. Wstęp w piątek jest bezpłatny, a w sobotę i niedzielę 5 zł za cały dzień. Podczas Spotkań zbierane będą datki dla osieroconych dzieci.

A
A
data publikacji: 13 marca 2017 r.

– Ideą Spotkań jest pokazywanie teatrów nieinstytucjonalnych, czyli niemających własnej siedziby, albo tych, które mają utrudnioną możliwość pokazywania spektakli – mówi Tomasz Kobiela, koordynator STTN-ów. – Zależy nam na spotkaniach z dobrze rokującymi teatrami amatorskimi. Występują u nas grupy zróżnicowane: dorośli, młodzież, a także seniorzy. Są to teatry offowe – dodaje Kobiela.

W piątek Winda będzie gościć Teatr Barnaba, który pokaże lalkową adaptację „Czerwonego Kapturka” (godz. 12.00, dla dzieci). Po przedstawieniu młodzi widzowie będą mogli wcielić się w role lalkowych animatorów. – Od 4 lat przygotowujemy spektakle specjalnie dla dzieci. Wystawiane są w piątki w porannej części. Wstęp, podobnie jak na wszystkie przedstawienia piątkowe, jest bezpłatny. W pozostałe dni natomiast bilety kosztują symboliczne 5 zł za cały dzień – zachęca Tomasz Kobiela.

Również w piątek, o 17.00, komediową „Serenadę z Diabłem”, inspirowaną dramatem Sławomira Mrożka, wystawi Teatr Forum. Godzinę później (18.00) natomiast sceną zawładnie Teatr Teatrans UG z „Wyludniaczem”, przedstawieniem opartym na opowiadaniach Samuela Becketta, w którym aktorzy pokazują zepsucie młodych ludzi za pomocą ruchu i mowy ciała.

Teatr Forum zaprezentuje Serenadę z Diabłem
Teatr Forum zaprezentuje Serenadę z Diabłem
Materiały prasowe

Teatralna sobota rozpocznie się o 17.30 od pytania „Co się stało z naszym czasem” zadanego przez Teatrzyk Błękitnego Czasu (MDK Sopotu), zainspirowany książką Michaela Ende o ludziach, którym zabrano należący do nich czas. Nie mniejszy „Ambaras” zobaczą o 18.00 widzowie Teatru Pod Mostem. To humorystyczny spektakl opowiadający o młodych pensjonarkach żyjących w latach trzydziestych ubiegłego wieku. O 19.00 swoje umiejętności pokażą młodzi kabareciarze improwizujący scenki na żywo. Cykl przedstawień natomiast o 20.15 zakończy Grupa W Kaczych Butach, podpisująca z widzami „Umowę o arcydzieło”, czyli komedię o współczesnych trzydziestolatkach, do której scenariusz napisał twórca kabaretowy Szymon Jachimek.

Ambaras Teatru Pod Mostem
Ambaras Teatru Pod Mostem
Materiały prasowe

W niedzielę Grupa Teatralna Po Godzinach o 17.00 zaprezentuje eksperymentalno-improwizowane „Kolejne dni życia z…” aktorów, którzy na podstawie otrzymanych miniżyciorysów rozwijali i budowali swoją postać, a następnie spotykają się na terapii, gdzie realizują znane tylko sobie zadania sceniczne. O 18.00 poznamy zaś jednoaktówkę „Zamysł pana P…”, której bohater zostaje wmanewrowany w sytuację bez dobrego wyjścia. Niedzielę o 20.00 zakończy Teatr Windy ze spektaklem „Cayla”, dramatem opowiadającym losy szlachcica, który zaczyna pracować w kawiarni, gdzie poznaje kobietę szatana.

Co się stało z naszym czasem - o to zapyta Teatrzyk Błękitnego Czasu
Co się stało z naszym czasem - o to zapyta Teatrzyk Błękitnego Czasu
Materiały prasowe

– Spotkaniom przyświeca też szczytny cel. W tym roku będziemy kwestować na rzecz Funduszu Dzieci Osieroconych przy Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku, dlatego gorąco zapraszamy wszystkich zainteresowanych – dodaje Kobiela.

XIX Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

17–19 marca 2017

miejsce: Winda – Gdański Archipelag Kultury, ul. Racławicka 17

(wejście od ul. Klonowicza) Gdańsk-Wrzeszcz

 

Piątek 17 marca

12.00 Teatr Barnaby „Czerwony Kapturek” – STTNKI dla dzieci

17.00 Teatr Forum „Serenada z Diabłem”

18.00 Teatr Teatrans UG „Wyludniacz”

 

Sobota 18 marca

17.30  Teatrzyk Błękitnego Czasu (MDK Sopot) „ Co się stało z naszym czasem”

18.00  Teatr Pod Mostem „Ambaras”

19.00  Młode Impro

20.15  Grupa „W Kaczych Butach” (Centrum Kultury w Gdyni)

          „Umowa o arcydzieło”

 

Niedziela 19 marca

17.00 Grupa  Teatralna „Po Godzinach” „Kolejne dni życia z…”

18.00 „Zamysł Pana P”

20.00 Teatr Windy „Cayla”

 

Bilety: piątek – wstęp bezpłatny

            sobota – 5 zł całość

            niedziela – 5 zł całość

Bilety do nabycia przed spektaklami.

Anna Iwanowska (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy