PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Weź udział w Gdańskich Rewolucjach Podwórkowych

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Dyrektor Gdańskich Nieruchomości Przemysław Guzow zapraszają na konferencję z okazji V jubileuszowych „Gdańskich Rewolucji Podwórkowych”, która odbędzie się w dniu 4 października w AmberExpo.

A
A

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz Dyrektor Gdańskich Nieruchomości Przemysław Guzow zapraszają na konferencję z okazji V jubileuszowych „Gdańskich Rewolucji Podwórkowych”, która odbędzie się w dniu 4 października w AmberExpo.

Podczas części warsztatowej wspólnie wypracujemy rozwiązania dla niezbędnych funkcji przestrzeni sąsiedzkiej. Po raz kolejny poznamy również liderów ,,Podwórkowych Rewolucji’’.

Podwórko – jedno miejsce, miliony wspomnień

Podwórka odgrywają bardzo ważną rolę, korzystamy z nich wszyscy. Program „Wspólne podwórko” pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska realizowany przez Gdańskie Nieruchomości, ma za zadanie wspierać zagospodarowanie gdańskich podwórek. „Program przeznaczony jest dla wspólnot mieszkaniowych oraz współwłaścicieli nieruchomości, którzy dzierżawią lub współdzierżawią podwórko i chcą zadbać o wspólną przestrzeń. Od 2014 roku zachęcamy gdańszczan, by stali się gospodarzami własnych podwórek. Za zachętą do działania idą konkretne środki finansowe z budżetu miasta. Ważne jest to, że to mieszkańcy decydują o tym, w jaki sposób chcą zaaranżować swoją sąsiedzką przestrzeń. My tylko pomagamy wykorzystać ukryty potencjał” - mówi Przemysław Guzow, Dyrektor Gdańskich Nieruchomości.

Przybij piątkę i pracuj metodą design thinking

Z okazji jubileuszowej edycji Programu Wspólne Podwórko organizator konferencji - Gdańskie Nieruchomości, serdecznie zaprasza przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych na warsztaty kreatywnego rozwiązywania problemów. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych trenerów metody design thinking. Uczestnicy mają do wyboru trzy różnorodne tematy dotyczące aktualnych zagadnień  związanych z podwórkami.

Tematy:
1. Jak rozwiązać problem parkowania na podwórkach?
2. Jak przeciwdziałać problemom ze śmieciami na podwórku?
3. Jak zarządzać przestrzenią podwórka, aby pogodzić interesy dzieci i dorosłych?

Zapisy na warsztaty i konferencję V Jubileuszowe Gdańskie Rewolucje Podwórkowe - formularz rejestracyjny dostępny pod linkiem: https://www.nieruchomoscigda.pl/rejestracja/wydarzenie/5-gdanskie-rewolucje-podworkowe 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Alicja Bittner (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta ds. Komunikacji i Marki Miasta
Referat Prasowy