Weź udział w castingu i zostań gdańskim tiktokerem
PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Weź udział w castingu i zostań gdańskim tiktokerem

Weź udział w castingu i zostań gdańskim tiktokerem
Poszukiwanie gdańskiego tiktokera lub tiktokerki rozpoczęte. Miasto ogłosiło casting, którego zwycięzcy będę mieli szansę stać się ambasadorami Gdańska w mediach społecznościowych. Zgłoszenia do pierwszego etapu przyjmowane będą do 26 sierpnia. Wystarczy mieć skończone 16 lat i mnóstwo pomysłów na pokazania miasta w krótkiej, dynamicznej formie. Dla najlepszych czekają nagrody i możliwość współpracy z Piotrem Byliną, czyli tiktokowym Edziem.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
aaaamberif2022_ergo_arena_mat_mtg

Minął już rok od powstania oficjalnego profilu Gdańska na platformie TikTok. Miasto zgromadziło tam już setki tysięcy polubień i wyświetleń oraz ponad 16 000 obserwujących. Kolejnym krokiem w stronę rozwoju profilu i sposobem na dotarcie do młodych gdańszczanek i gdańszczan jest przeprowadzenie castingu, który ma na celu wyłonienie kreatywnych i twórczych osób. Zwycięzcy konkursu będą miały szansę na stałą współpracę przy tworzeniu materiałów filmowych na potrzeby mediów społecznościowych miasta Gdańska. Twarzą i mentorem akcji został Piotr Bylina – tiktoker znany pod pseudonimem Edzio.

– Sam jestem twórcą i uważam, że przeprowadzenie castingu w takiej formie jest naprawdę ciekawym sposobem na promocję Gdańska – mówi Piotr Bylina. – Z drugiej strony, jestem także gdańszczaninem i cieszę się, że mojemu miastu zależy na dotarciu do młodszej publiczności. To na razie rzadko spotykane, by władze miasta doceniały TikToka, a według mnie to platforma z naprawdę dużym potencjałem przekazu – dodaje.

Pierwszy etap castingu potrwa do 26 sierpnia i obejmuje zebranie zgłoszeń i wybór osób, które zakwalifikują się do kolejnej części. Następnie uczestnicy i uczestniczki zrealizują jedno z trzech określonych przez organizatorów zadań castingowych. Komisja konkursowa, w skład której wchodzi Piotr Bylina, przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gdańsku, partnera konkursu - agencji Personal PR oraz Gdańskiej Rady Młodzieżowej wyłonią maksymalnie 3 zwycięzców, którzy otrzymają nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych, możliwość przygotowania materiałów wideo pod opieką Piotra Byliny, a także szansę na stanie się mikroinfluencerem.

– TikTok umożliwia tworzenie kreatywnych treści, których odbiorcami są młodsi użytkownicy i użytkowniczki internetu. Zdecydowaliśmy się wykorzystać właśnie ten kanał społecznościowy, aby do nich dotrzeć i zaangażować ich w mówienie o aspektach ważnych dla naszego miasta – komentuje Marek Bonisławski, dyrektor Biura Prezydenta gdańskiego urzędu miejskiego.

Publiczne ogłoszenie wyników nastąpi między 19 a 25 września. Zachęcamy do śledzenia informacji o projekcie na oficjalnych kanałach miasta Gdańska na Facebooku oraz TikToku.

Formularz, regulamin i dodatkowe informacje odnośnie konkursu