Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

We wtorek wideoczat z radnymi, w czwartek sesja Rady Miasta

Sesja Rady Miasta odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 9:00. Tematy poruszane podczas obrad będą komentowane dwa dni wcześniej – we wtorek (26.06) - przez przewodniczących klubów Piotra Borawskiego (PO) i Kazimierza Koralewskiego (PiS). Wideoczat rozpocznie się o godz. 12:00 w portalu gdansk.pl.

A
A
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Radni będą rozmawiać na temat wykonania Budżetu Miasta Gdańska za rok 2017, odbędzie się także głosowanie w sprawie udzielenia absolutorium prezydentowi Gdańska. Radni będą również debatować nad przyjęciem Modelu na rzecz Równego Traktowania.

Ponadto podczas sesji pod głosowanie poddane będą uchwały związane z uchwaleniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego m.in. Oliwy Górnej w rejonie alei Grunwaldzkiej na południe od Alchemii, Głównego Miasta w rejonie ulic Szerokiej i Szklary oraz przystąpieniem do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego m.in. w rejonie alei Macieja Płażyńskiego i ulicy Gdańskiej, Kiełpina Górnego w rejonie ulic Nowej Inżynierskiej i Gostyńskiej.

Na sesji omawiana będzie także kwestia przyjęcia programu ochrony środowiska przed hałasem na lata 2018-2023, ustalenia cen stawek taryfowych obowiązujących przy przewozie osób taksówkami oraz przyjęcia dokumentu pn. "Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Gdańska 2030" .

Szczegóły porządku obrad można znaleźć tutaj: Porządek LV sesji RMG 28.06.2018 (243.5 KB)

Sesja Rady Miasta Gdańska odbędzie się w sali obrad (I piętro) Nowego Ratusza, ul. Wały Jagiellońskie 1.

Joanna Kubik (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Biuro Prasowe