Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Warto było płacić PIT w Gdańsku!

Samochód osobowy, 15 rowerów oraz 50 Kart Mieszkańca z doładowanym 5- miesięcznym biletem na komunikację miejską – to tegoroczne nagrody w loterii „PIT w Gdańsku. Się opłaca!”. Dziś przekazano nagrodę główną – hybrydową Toyotę Yaris. W tegorocznej loterii udział wzięło 18 751 osób, czyli prawie 4 tysiące więcej niż w roku ubiegłym.

A
A

W wyniku losowania, które odbyło się 9 maja (tu pełna relacja z wydarzenia: https://livestream.com/gdanskpl/events/8195833/videos/174577238), nagrodę główną otrzymała Katarzyna Best-Kuczyńska. Kluczyki do hybrydowej Toyoty Yaris w wersji Premium przekazał jej prezydent Paweł Adamowicz. Uroczystość przekazania odbyła się na parkingu Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance.
Szczęśliwa zwyciężczyni wzięła udział w loterii po raz pierwszy. Jest młodą mężatką, pracuje w jednej z międzynarodowych sieci bankowych jako konsultant uczestniczący w transakcjach najmu powierzchni biurowych.

Setki milionów z PIT
Przypomnijmy, że głównym celem akcji jest przekonanie „nowych” mieszkańców (studenci bądź osoby, które rozpoczęły pracę w naszym mieście), żeby roczną deklarację podatkową PIT złożyli w Gdańsku: gdzie na co dzień mieszkają, pracują, odpoczywają, korzystają z gdańskiej komunikacji i infrastruktury. Dzięki temu część pieniędzy z podatku trafi do budżetu miasta.
A jest o co walczyć, bo z podatku dochodowego od osób fizycznych ( PIT) za rok 2017 do gdańskiego budżetu wpłynęło 767.724.468 złotych (a całe wydatki budżetu Miasta Gdańska wyniosły w ubiegłym roku 2 913 218 677 złotych).

Kluczyki do hybrydowej Toyoty Yaris w wersji Premium przekazał zwyciężczyni prezydent Paweł Adamowicz.
Kluczyki do hybrydowej Toyoty Yaris w wersji Premium przekazał zwyciężczyni prezydent Paweł Adamowicz.
Michał Wlazło


Zobacz, na co idą Twoje pieniądze
Pomoc społeczna, komunikacja, infrastruktura, zdrowie, kultura, sport, wypoczynek, czy bezpieczeństwo - to tylko niektóre obszary, które składają się na miejski budżet. Ile pieniędzy z podatku trafia do budżetu, można się dowiedzieć z witryny www.gdansk.pl/pit. A przy pomocy kalkulatora obliczyć, ile miesięcznie z naszego wynagrodzenia miasto wydaje np. na edukację czy ochronę środowiska.
Wystarczy w zakładce „Ile kosztuje miasto?” wpisać miesięczne wynagrodzenie brutto w złotych, a wbudowany kalkulator obliczy, jaka część podatku została przeznaczona w skali miesiąca na poszczególne zadania realizowane przez miasto.

Katarzyna Best-Kuczyńska po raz pierwszy w nowym samochodzie.
Katarzyna Best-Kuczyńska po raz pierwszy w nowym samochodzie.
Michał Wlazło
Dariusz Wołodźko (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy