Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Wakacyjny staż 2020 – zgłoszenia studentów i absolwentów do piątku

Dobiega końca kolejny etap projektu Wakacyjny staż 2020 - przyjmowanie zgłoszeń studentów i absolwentów uczelni wyższych trwa do piątku, 5 czerwca. Tegoroczna edycja programu jest szczególna z uwagi na nietypowe warunki i możliwości jej realizacji. Część fundatorów zmuszona była zrezygnować z udziału w projekcie z powodu panującej epidemii kornawirusa. Dlatego na studentów i absolwentów uczelni wyższych czeka nieco mniej miejsc niż w latach poprzednich.

A
A
Wakaccyjny Staż to sznsa dla absolwentów na zdobycie praktycznych umiejętności

Staże odbywające się w ramach programu Wakacyjny staż trwają minimum miesiąc - w okresie od lipca do końca września. Termin ustalany jest indywidualnie z fundatorem stażu. Laureaci projektu otrzymują gwarancję wynagrodzenia w kwocie minimum 1800 zł brutto za miesiąc pracy. Uczestnikami programu mogą być studenci lub absolwenci wszystkich kierunków studiów. Ci, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie, powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie wakacyjnystaz.pl.

Tegoroczna edycja Wakacyjnego stażu obejmuje kilka etapów. W związku z sytuacją epidemiczną, organizatorzy akcji zdecydowali o przesunięciu pierwotnie założonych terminów przyjmowania zgłoszeń.

Termin naboru fundatorów staży trwał do 15 maja, natomiast zgłoszenia uczestników projektu będą przyjmowane do piątku, 5 czerwca. Fundatorzy przeprowadzą rekrutację stażystów w okresie od 12 do 30 czerwca. Listy laureatów projektu zostaną opublikowane we wtorek, 30 czerwca. Tegoroczna edycja będzie miała nieco skromniejszą oprawę. Zrezygnowano z organizacji konferencji podsumowującej wyniki projektu, podczas której wręczane były nominacje dla wybranych laureatów programu.

Wakacyjny staż pozwala młodym ludziom postawić pierwsze kroki na drodze do kariery zawodowej i zdobyć praktyczne umiejętności oraz cenne doświadczenie. Niejednokrotnie projekt jest także szansą na zdobycie stałego zatrudnienia. W ubiegłym roku blisko połowa ankietowanych laureatów otrzymała oferty pracy po zakończeniu staży.

Jędrzej Sieliwończyk (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Biuro Prezydenta
Referat Prasowy